Nowoczesne technologie budowy domów z drewna

Domy szkieletowe drewniane lub też domy budowane z drewnianych prefabrykatów w technologii Steico stają się coraz częstszym elementem krajobrazu w wielu polskich miastach

Zastosowanie płyt Agepan System do usztywnienia konstrukcji.

Domy szkieletowe drewniane lub też domy budowane z drewnianych prefabrykatów w technologii Steico stają się coraz częstszym elementem krajobrazu w wielu polskich miastach. Takie konstrukcje niewątpliwie posiadają szereg zalet – obok ich walorów wizualnych można dostrzec przede wszystkim aspekt ekologiczny, jak również czasowy – domy takie wznoszone są bardzo szybko. Decydując się na współpracę ze Skand House można mieć pewność, że dom szkieletowy będzie odpowiadał potrzebom inwestora. Cechować go będzie także wysoka wydajność energetyczna. Aby takową zapewnić konieczna jest dbałość o wszystkie detale konstrukcyjne. Szczęśliwie – wykorzystywane są tylko surowce najlepszej jakości i o pewnym pochodzeniu (w większości z upraw ekologicznych), a każdy element jest poddawany osobnej kontroli technicznej.

Mocniejsza konstrukcja + lepsza izolacja

Domy drewniane – zarówno skandynawskie, jak i tworzone w technologii Steico charakteryzuje wysoka izolacyjność. Zawdzięczają tę cechę warstwowej konstrukcji ścian, które dodatkowo mogą być usztywniane płytami Agepan System. Płyty drewnopochodne wytwarzane są przez międzynarodową markę Sonae Arauco – której korzenie znajdują się w Portugalii. Elementy AGEPAN SYSTEM mogą być stosowane także w obszarze konstrukcji podłóg, sufitów oraz dachów. Systemy składają się z unikalnych kombinacji poddanych specjalistycznej obróbce płyt pilśniowych najwyższej jakości oraz płyt MDF i wytrzymałych płyt drewnopodobnych. Należy podkreślić, że płyty AGEPAN System to elementy wielowarstwowe – złożone np. z płyt gipsowych, belek konstrukcyjnych, wodoodpornej membrany oraz płyt pilśniowych. Płyty pilśniowe różnią się profilem gęstości, w zależności od tego, czy są stosowane do wzmacniania różnych konstrukcji ściennych czy też jako element konstrukcji dachowej. Płyty wytwarzane są metodą suchą oraz spełniają europejskie normy techniczne.

Produkty AGEPAN System pozwalają zoptymalizować przestrzeń wewnątrz domu w zakresie szczelności cieplnej oraz akustycznej. Dużym atutem płyt drewnopochodnych jest również ich wizualny odbiór. Produkty AGEPAN sprawdzają się doskonale w roli poszycia dla ścian licowanych, tworząc usztywniający całą konstrukcję element. Projekty realizowane przez Skand House wyróżnia kompleksowe podejście do trwałości konstrukcji oraz wyposażenia jej w liczne udogodnienia dla mieszkańców. Do budowy wykorzystywane jest drewno C24 i KVH ze Skandynawii. Jego uzupełnienie o elementy wzmacniające – takie jak płyty OSB, podkłady EPDM oraz właśnie produkty AGEPAN sprawia, że domy Skand House służą nie jednemu, a wielu pokoleniom. Zarówno ściany, jak i podłogę każdorazowo usztywniamy w sposób optymalny.

W Skand House korzystamy z wielu innowacji – przybliżając je naszym klientom – jednak priorytetem zawsze była i będzie zgodność między światem człowieka a światem przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *