Nowy rok – nowe wnętrze! Sprawdź najciekawsze trendy tego sezonu

Noworoczne zmiany i postanowienia dotyczą nie tylko własnego samopoczucia i wyglądu, lecz również przestrzeni, w jakiej żyjesz. Jeśli planujesz odmienić domowe wnętrze koniecznie sprawdź trendy na nadchodzący sezon.

Niebieski – nowy szary

Po latach królowania bieli i gołębiej szarości we wnętrzach przyszła pora na miłą odmianę. Podczas urządzania domowej przestrzeni na nowo na pewno warto wziąć pod uwagę ten trend. Świetnie wpisuje się on we wnętrza, w których można znaleźć akcenty w tonacji złota i różu. Całości dopełnia dobrze zwłaszcza ciemna tonacja niebieskiego, określana przez projektantów jako Navy Blue. Warto rozważyć zastosowanie tego koloru w przypadku gruntownego remontu. Do prac budowlanych w obrębie tynków sprawdzą się ściernice listkowe, które kupisz w sklepie internetowym https://www.sciernicelistkowe.pl/. Co ważne, ściernica listkowa może sprawdzić się nie tylko do wygładzania powierzchni ścian, ale również do prac wykończeniowych w drewnie i metalu. Do ostatniego surowca idealnie sprawdzają się ściernice ceramiczne, takie jak te https://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-ceramiczne. Aby znaleźć idealny produkt do własnych zastosowań, warto wpisać w wyszukiwarkę hasło ‘ściernice agawa płótno’. Można również zajrzeć na stronę https://www.sciernicelistkowe.pl/sciernice-agawa-plotno-nasadzane/sciernica-listkowa-agawaplotno-nasadzana-250×50-p240c-513 w celu znalezienia konkretnej ściernicy.

Inspiracje naturą

W 2020 roku trend oparty na bliskości z naturą będzie szalenie wyraźny. Łatwo to dostrzec, spoglądając na meble z naturalnego drewna, dużą liczbę roślin we wnętrzu i jasne ściany. Wnętrza, które wykorzystują naturalne tkaniny i surowce stają się bardziej przyjazne domownikom, a także stwarzają aurę przytulności.

Pastelowy róż we wnętrzach

W tym sezonie bardzo popularny będzie pastelowy róż, widoczny na ścianach, w tkaninach, akcesoriach, a nawet meblach. Jeśli chodzi o odcienie, będzie ich mnóstwo – zarówno pastelowy róż, retro róż, jak również odcień różowo-liliowy. Pozostając przy kolorze, nie wolno zapominać o sporej popularności koloru fioletowego, we wszystkich jego odcieniach i kombinacjach.

Ciemna zieleń i kobaltowy niebieski – udane połączenie kolorów

Silnym trendem w 2020 rokiem jest również ciemna, głęboka i nasycona zieleń. Ciemnozielony kolor w tym sezonie będzie przewijać się w meblach i tkaninach, którymi dekorowany jest dom. Odcień ten świetnie komponuje się z – szalenie modnym w tym sezonie – odcieniem niebieskim (zwłaszcza kobaltowym).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *