Odbiór instalacji elektrycznej

Odbiór instalacji elektrycznej powinien zostać wykonany w prawidłowy sposób, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Tego typu prace muszą zostać wykonane przez odpowiednie osoby, które będą w stanie wykonać m.in. pomiary instalacji elektrycznej. Tylko dzięki temu będzie można stwierdzić, czy wszystko działa w przewidziany sposób.

Montaż instalacji elektrycznej

Zanim jednak zostanie dokonany odbiór instalacji elektrycznej, powinien zostać wykonany montaż. Tego typu zadania powinien wykonać elektryk Wrocław, który posiada niezbędne uprawnienia do wykonywania tego typu zadań. Doświadczona i wykwalifikowana osoba to podstawa! Dlaczego jest to tak ważne? Po to, aby mieć pewność co do tego, że instalacja nie tylko przejdzie odbiór, ale w przyszłości będzie również w stanie działać bez żadnych zarzutów. Tym bardziej że od prawidłowo działającej instalacji elektrycznej zależy również bezpieczeństwo domowników/pracowników (wszystko zależne jest od tego, z jakim miejscem dokładnie ma się do czynienia). Wśród niezbędnych uprawnień, które musi posiadać elektryk zaliczyć można eksploatację urządzeń, instalacji i sieci energetycznych.

 Twój Elektryk Wrocław

O czym nie można zapomnieć podczas odbioru?

Odbiór instalacji elektrycznej powinien odbywać się zgodnie z ustalonymi założeniami. Można do nich zaliczyć takie punkty jak:

  • pomiary uziemienia
  • pomiary eksploatacyjne urządzeń,
  • pomiary ciągłości przewodów ochronnych,
  • pomiary rezystancji izolacji przewodów,
  • pomiary wyłącznika różnicowoprądowego.

Każdy z tych punktów podczas dokonywania odbioru jest bardzo ważny i w żaden sposób nie będzie można go pominąć. Osoba, która będzie dokonywać całościowego odbioru winna wiedzieć, że do wykonania takich prac należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Tzn. każdy punkt powinien zostać sprawdzony bardzo dokładnie, pamiętając o zachowaniu bezpieczeństwa każdego domownika.

 Elektryk Wrocław

Na co należy zwrócić uwagę?

Elektryk zajmująca się dokonaniem odbioru musi wiedzieć, że należy zwrócić uwagę na wiele aspektów. W tym chociażby na:

  • druty, które na każdym etapie powinny być stosownie osłonięte,
  • przewody muszą zawsze zostać ułożone w prawidłowy sposób w liniach poziomych oraz pionowych,
  • nigdzie nie może być widać żadnych śladów uszkodzeń na całej długości położonej instalacji,
  • skrzynka z bezpiecznikami nie tylko powinna zostać w odpowiedni sposób zabezpieczona, ale również musi posiadać wszystkie niezbędne elementy,
  • elementy, które wykonane są z materiałów, jakie mogą przewodzić prąd, muszą posiadać swoje uziemienie dla zachowania bezpieczeństwa.

Z całej pracy powinien zostać wykonany niezbędny raport, który powinien zostać przekazany na ręce inwestora. Jeżeli nie zostanie wykazana żadna nieprawidłowość, instalacja będzie zdatna do użytku. W innym przypadku należy doprowadzić do likwidacji błędów, jeżeli inwestor chce, aby instalacja elektryczna w danym budynku została dopuszczona do użytkowania.

Dobry elektryk do współpracy

Wybór elektryka, który dokona odbioru instalacji elektrycznej, może być nie lada dylematem. Tym bardziej, jeżeli weźmie się pod uwagę ilość ogłoszeń dostępnych na rynku. Decydując się na wybór takiego fachowca, należy wziąć pod uwagę opinię o danej osobie/firmie. Aby być pewnym tego, że ma się do czynienia z odpowiednim specjalistą, który faktycznie będzie w stanie dokładnie podejść do odbioru całej instalacji elektrycznej. Pod uwagę należy wziąć opinie nie tylko osób znajomych, ale także te, które na wyciągnięcie ręki można znaleźć w świecie wirtualnym – również, jeżeli chodzi o oceny negatywne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *