Odzież robocza ostrzegawcza – którego producenta odzieży odblaskowej wybrać?

Musisz kupić odzież roboczą odblaskową i nie wiesz na jakie ubranie bhp się zdecydować? Który producent oferuje odzież ostrzegawczą wysokiej jakości i gdzie ją kupić by obniżyć swoje koszty? Przeczytaj nasz artykuł i poznaj odzież odblaskową, która Cie nie zawiedzie.

Odzież robocza odblaskowa – jakie ubranie kupić dla drogowców?

Odzież ostrzegawcza została stworzona z myślą o pracownikach poruszających się przy drodze oraz dla osób pracujących przy ograniczonej widoczności.

Cechą charakterystyczną odzieży odblaskowej są po pierwsze: pasy ostrzegawcze odblaskowe odbijające światło i zwiększające widoczność, a po drugie kolor: najczęściej odzież ta występuje w intensywnych fluorescencyjnych kolorach jak pomarańczowy czy żółty / seledynowy. Odzież robocza tej kategorii występuje także w innych kolorach jak czerwony, szary czy granatowy, nie jest to wówczas odzież dla drogowców a raczej odzież ochronna przeznaczona dla innych grup zawodowych, dla których ważne jest bezpieczeństwo i widoczność.

Odzież ostrzegawcza bhp posiada, jak już było to wspomniane powyżej, elementy czy pasy odblaskowe, które działają na zasadzie odbijania światła. Aby ubrania były dopuszczone do użytku zawodowego, ubranie odblaskowe powinno spełniać wymagania normy EN-ISO-20471

Parametry materiału odblaskowego

Materiał odblaskowy z którego powstaje odzież robocza ostrzegawcza dla drogowców można podzielić na klasy. Najwyższa jakość materiału dla odzieży profesjonalnej o najlepszej jakości posiada współczynnik na poziomie 400-500 kandeli, co pozwala dostrzec pracownika w odległości około 300 m. Niższa II klasa to materiał o odblaskowości, której parametr wynosi min 330 (cd/lx/m2) i jest także dedykowany do odzieży profesjonalnej.

Materiał odblaskowy klasy o odblaskowości początkowej od 250 jednostek kandeli.

Odzież robocza odblaskowa- jaką wybrać?

Jaką odzież roboczą dla drogowców wybrać? Przed tym pytaniem stoją zapewne właściciele wielu firm pracujących przy drogach, ich remontach i innych pokrewnych branżach. Choć jak to zazwyczaj bywa, przy stawianiu takich pytań, nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedyne co my, jako dystrybutor odzieży roboczej możemy zarekomendować, to wybór odzieży bhp znanych i cenionych producentów. Wybierając odzież certyfikowaną, dobrej jakości o dobrych parametrach, mamy pewność, iż ludzie są odpowiednio zabezpieczeni i są widoczni.

Odzież robocza odblaskowa Portwest

Jedną z pierwszych firm, które warto zarekomendować to odzież robocza tego producenta. Portwest oferuje odzież odblaskową wysokiej jakości. Cechą najważniejszą jest zgodność z najnowszą normą EN ISO 20471 oraz z ANSI/ISEA 107 i AS/NZS 4602.1. Ubrania dla drogowców wyróżniają się wyglądem i modnym designem oraz parametrami technicznymi. Istotne jest także to, że wiele produktów było testowanych po cyklu 50 prań na zgodność z EN ISO 20471. Portwest oferuje w tej tylko kategorii odzieży roboczej ponad 170 produktów ostrzegawczych w tym: odzież roboczą, oddychającą odzież przeciwdeszczową, odzież przeciwdeszczową INDUSTRY oraz podstawową linię odzieży ostrzegawczej przeciwdeszczowej, odzież lini PWR, polary ostrzegawcze, softshelle ostrzegawcze, kamizelki ostrzegawcze, odzież dziecięcą ostrzegawczą i wiele innych. Odzież robocza ostrzegawcza Portwest może być także z powodzeniem użytkowana przez pracowników kolei, gdyż firma oferuje odzież roboczą zgodną z normą RIS 3278-TOM.23.

Odzież robocza odblaskowa Polstar

Odzież robocza Polstar z linii FLASH jest także godna polecenia dla osób szukających odzieży ostrzegawczej. Ubrania robocze są bardzo przyjemne w dotyku, bardzo solidnie odszyte. Gramatura 260 g.m2 oraz zawartość bawełny na poziomie 55% sprawia, iż jest to bardzo dobre ubranie dla drogowców, zwłaszcza w okresie wiosenno-letnim. Ubranie robocze pozwala lepiej skórze oddychać i zapobiega nadmiernemu poceniu się. Certyfikat CE kat. II, zgodność z wymogami nor­my EN-471. Tkanina z której wykonano ubranie robocze ma wysoką widoczność oraz jakość. Atutem są podwójne pasy odblaskowe zapewniające maksymalne bezpieczeństwo w warunkach złej widoczności.

Odzież robocza odblaskowa Snickers Workwear

Ubrania robocze Snickers to wysoka jakość, wiedzą o tym doskonale użytkownicy tejże marki. Snickers oferuje oprócz tradycyjnej linii odzieży roboczej, także ubrania hi-vis. Firma stawia za priorytet bezpieczeństwo osobiste. Pasy odblaskowe w kurtkach roboczych, kamizelkach ostrzegawczych, t-shirtach czy koszulach polo zostały umieszczone we wszystkich najważniejszych miejscach m.in. nad ramionami, dzięki czemu została zapewniona dokonała widoczność, także podczas pochylonej pozycji. Z kolei kurtki ostrzegawcze czy spodnie robocze zostały wykonane z bardzo wygodnej tkaniny bawełnianej od wewnątrz oraz poliestru na zewnątrz, który chroni ubranie przed zabrudzeniem. Ubrania Snickers są przy tym niezwykle wygodne i posiadają wiele udogodnień w formie kieszeni.

Odzież robocza odblaskowa dla drogowców- podsumowanie

Jak widać powyżej, na rynku dostępnych jest wiele marek godnych zaufania. a jest ich jeszcze kilka. Ważne aby przy wyborze odzieży roboczej dla drogowców czy też innych grup zawodowych wybrać odzież bhp sprawdzonych i zaufanych marek. Warto kupić odzież ochronną w sprawdzonym i pewnym sklepie bhp, który oferuje niskie ceny jak np sklep Optimum BHP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *