Ograniczanie zużycia energii cieplnej

Dbanie o środowisko oraz poziom zanieczyszczeń stawia przed nami kolejne wyzwania w walce o ochronę środowiska i klimatu. Dlatego właśnie segregujemy śmieci, wymieniamy piece i urządzenia grzewcze czy staramy się zużywać mniej energii. Jednym ze sposobów ograniczania zużycia energii w domu jest kontrola zużycia energii wykorzystywanej do ogrzewania naszych domów i mieszkań.

Sposoby ograniczania zużycia energii w domu

Ograniczenie wykorzystania energii w domu jest korzystne nie tylko ze względu na ochronę środowiska i klimatu, ale również ze względu na ograniczenie zbędnych nakładów finansowych, jakie ponosimy na nadmierne ogrzewanie domu. Istnieją pasywne i aktywne metody ograniczania zużycia ciepła w mieszkaniu. Metody pasywne, czyli stałe, to między innymi izolacja termiczna ścian, dachu, okien oraz drzwi, aby usunąć miejsca, gdzie ciepło „ucieka” z naszych domów. Istnieją również aktywne metody kontroli zużycia energii, czyli takie, które pozwalają szybko reagować na aktualne warunki.

Sposoby aktywne – regulacja

Regulacja lokalna, na poziomie poszczególnych pomieszczeń to między innymi regulacja poprzez zawór z głowicą termostatyczną. Głowica termostatyczna – https://www.salus-controls.pl/produkty/trv10rfm-bezprzewodowa-glowica-termostatyczna-zigbee-m30x1-5-2xa pozwala regulować zużycie energii ze względu na warunki panujące na zewnątrz, czyli po prostu regulować temperaturę w pomieszczeniu. Dzięki głowicy możemy włączać lub wyłączać dopływ energii oraz za pomocą skali wyznaczać poziom ciepła w domu. Montaż zaworów z głowicą termostatyczną jest korzystnym rozwiązaniem zarówno ze względu na ochronę środowiska i klimatu, ale również ze względu na oszczędności finansowe. Regulacja poziomu zużycia energii wykorzystywanej do ogrzewania naszych domów pozwala na komfort i wysoką funkcjonalność. Ogranicza również w dużym stopniu dyskomfort spowodowany niedostosowaniem temperatury do wymagań mieszkańców. Używanie regulatorów jest również wymaganiem prawnym. Każde urządzenie grzewcze w świetle prawa powinno posiadać regulator w postaci na przykład właśnie zamontowanej głowicy termostatycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *