Ogród w stylu loft – jak go urządzić?

Urządzenie ogrodu w stylu loft to nie lada wyzwanie. W końcu powinien być jednocześnie surowy, a ponadto ozdobiony roślinnością, która jednak cieszy oko, gwarantuje przyjemniejszy relaks na łonie natury. Jak urządzić ogród w stylu loft, jakie rośliny warto do niego wybrać i na co zwrócić uwagę?

Postaw na berberysy – niewielkie dekoracyjne krzewy o niedużych wymaganiach

Ogród w stylu loft na pewno powinien być dość minimalistyczny, ale można wybrać do niego rośliny, które sprawią, że będzie mniej surowy. Dobrym wyborem są choćby berberysy. Są to niewielkie krzewy, które nie mają dużych wymagań i nadają się nawet dla początkujących. Sprawdzają się w roli solitera, ale mogą tworzyć też naturalny żywopłot. Berberys ma drobne jasnożółte, a czasem pomarańczowe kwiaty. Bywają też odmiany o kwiatach w kolorze zbliżonym do czerwieni. Świetnie się prezentują w otoczeniu skalniaków i głazów, które będą głównym elementem dekoracyjnym loftowego ogrodu.

Wybierz dekoracje z mchu chrobotka na loftowy taras

Mech reniferowy nie występuje w naszej strefie klimatycznej, jednak jest rośliną, która świetnie w sprawdza się w roli suszonej, specjalnie preparowanej dekoracji. Taki mech można zakupić także barwiony na różne kolory, jednak do ogrodu w stylu loft warto wykorzystać ten w naturalnym, lekko srebrzystym odcieniu. Można stworzyć np. dekorację stołu tarasowego drewnianego czy też technorattanowego w stylu loft. Można go powtykać pomiędzy metalową siatkę umieszczoną w ramie. Oczywiście taka dekoracja sprawdza się także do powieszenia w domu, zatem może znaleźć się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, tworząc spójne połączenie.

Uprawiaj wrzosy na rabatach lub stwórz skalniak w w loftowym stylu

Pomiędzy kamieniami poza krzewami berberysów sprawdzą się również wrzosy. Te rośliny wyjątkowo dobrze będą się też prezentować w betonowych doniczkach w loftowym stylu, które można postawić w ogrodzie. Wrzosy nie są wymagające i nie wymagają częstego i obfitego podlewania. Mają dość surowy wygląd, zatem pasują do loftowej aranżacji. Wielokwiatowe grono składa się z różowych lub liliowych kwiatów. Wrzosom należy zapewnić drenaż ze żwiru, a dół wypełnić torfem, przekompostowaną korą i ziemią liściową.

Wybierz niecodzienną dekorację do ogrodu, czyli szafirki i czarne szachownice

W ogrodzie w stylu loft we wspomnianych betonowych albo ratanowych czarnych lub szarych donicach można posadzić także szafirki i czarne szachownice. Cebulki kwiatów do sadzenia w ogrodzie dobrze będą komponować się z wrzosami i berberysami – ofertę znajdziesz w cebulki-kwiatowe.pl. Można zastosować je na rabacie, pamiętając o odpowiednim sposobie sadzenia. Otóż nornice bardzo często podgryzają cebulki kwiatów i aby temu zapobiec warto sadzić je w koszyczkach. Podobnie jak większość roślin cebulowych także szafirki i szachownice preferują słoneczne stanowiska, a także umiarkowane podlewanie. Warto pamiętać, by przed sadzeniem dokładnie obejrzeć cebulki kwiatów w , czy nie mają żadnych plam wskazujących na choroby. Dzięki temu ma się pewność, że uprawa będzie udana i wiosną lub jesienią, w zależności od odmiany będziecie cieszyć się pięknymi kwiatami.

Jakie elementy architektury ogrodowej mogą znaleźć się w ogrodzie w stylu loft?

Loftowy ogród może zachwycać nie tylko roślinnością dopasowaną do jego surowego charakteru, ale również elementami małej architektury. W ogrodzie można postawić drewniane ławeczki nad dwóch betonowych podstawach, które mogą być jednej strony otwarte i wypełnione ziemią, zatem jednocześnie będą pełnić funkcję doniczek na kwiaty. Oprócz tego w loftowym ogrodzie może stanąć altanka ogrodowa z meblami ogrodowymi. Sprawdzą się modele wykonane z surowego drewna, np. z pozostawionym fragmentem kory, co spisuje się w loftowy design. Ponadto w ogrodzie może stanąć wędzarnia ogrodowa wykonana z cegły z rozbiórki z drewnianymi drzwiczkami, a także metalowy grill czy miejsce na ognisko z siedziskami wykonanymi z palików.

Loftowy ogród może być bardzo różnorodny i posiadać wiele elementów. Może się tam znaleźć także technorattanowa huśtawka o prostej, geometrycznej budowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *