Okna aluminiowe – idealny wybór do nowoczesnych projektów

Budowa lub remont domu, poza oczywistą przyjemnością podziwiania efektów końcowych, to niemałe źródło stresu. Decyzje podjęte dziś będą miały ogromny wpływ na jakość życia domowników, a ilość informacji, które należy sprawdzić lub przyswoić zdaje się nie mieć końca. Czas goni, a rozterki się piętrzą, bo spektrum dostępnych rozwiązań jest dzisiaj ogromne. W grę muszą przecież wchodzić elementy, które nie tylko będą pięknie wyglądać, ale nie pozostaną bez znaczenia dla portfela, środowiska, niezawodności, a także komfortu mieszkańców. Nie inaczej jest w temacie wyboru okien. Na szczęście ten dylemat możesz uznać za rozstrzygnięty. To dlatego, że nowoczesne okno energooszczędne, ekologiczne i designerskie pokochało, z wzajemnością, pewien niezwykle nowoczesny metal. Otóż to – okna aluminiowe to prawdziwy strzał w dziesiątkę!

Okna aluminiowe – lekkość w służbie wytrzymałości

Znasz powiedzenie „papier przyjmie wszystko”? Możliwe, że przeglądając kolejne zdjęcia-inspiracje, na których widnieją monumentalne, niesłychanie modne w tym sezonie przeszklenia w formacie XXL, odniesiesz wrażenie, że to, co pięknie wygląda na wizualizacji niekoniecznie jest możliwe do stworzenia, a już na pewno nie ma nic wspólnego z funkcjonalnością i trwałością. Dzisiaj czas na zmianę myślenia! Jeszcze więcej niż papier przyjmie na siebie tworzywo przyszłości do zadań specjalnych, czyli aluminium, a okna aluminiowe zaskoczą możliwościami nawet najbardziej wymagającego inwestora.

Przeszklenia XXL

Do niedawna kojarzone głównie z głęboko ukrytymi elementami konstrukcyjnymi jak listwy, śrubki, zawiasy, miało opinię materiału surowego, nieprzyjaźnie zimnego, ale też nie ukrywajmy, nieszczególnie kojarzonego z designem. Może dlatego przez długie lata, w świecie wzornictwa i projektowania, nikt nie brał go na poważnie. Do czasu! Okazało się bowiem, że aluminium sprawdza się tam, gdzie inni zawodzą, a w przypadku okien energooszczędnych, jak i okien ekologicznych odgrywa wręcz kluczową rolę.

Czasy, w których przedstawiciele firm łapali się za głowę, widząc „co wymyślił architekt” bezpowrotnie minęły. Nietypowe rozmiary i możliwość konstruowania wymyślnych przeszkleń stały się nie tylko możliwe, ale też zupełnie powszechne, a ramię w ramię z walorami wizualnymi idą tu funkcjonalność, jakość i ponadczasowa trwałość. ALU to bowiem materiał niezwykle lekki, a przy tym prawdziwie wytrzymały. Ot, konstrukcyjny siłacz w wersji light, który niemal żadnego kreatywnego pomysłu się nie boi!

Okna ALU

Okna ALU bez kompromisów

W XXI wieku postęp i zaawansowane technologie wkroczyły do wzornictwa, co raz na zawsze pozwoliło rozstrzygnąć konflikt między estetyką a pragmatyzmem. Nowoczesne aluminiowe okna energooszczędne zapewnią nie tylko pełen komfort cieplny, ale rozgrzeją… kreatywność projektantów do absolutnego maksimum. Bez trudu dopasują się również do oczekiwań inwestorów, bowiem ich profile możesz zamówić w dowolnym odcieniu z palety RAL lub w okleinie doskonale imitującej drewno.

Gdy chodzi o okna energooszczędne, dane przemówią same za siebie

Mówiąc wprost: okna aluminiowe to absolutny top na tle konkurentów! Materiał jest lekki, a przy tym niezwykle plastyczny i bardzo wytrzymały – czyli idealny do stolarki okiennej, która w trakcie całego cyklu swojego życia musi znieść naprawdę wiele.

Aluminium sprawdza się świetnie także przy konstruowaniu okien energooszczędnych, co dzisiaj nie tylko jest jedną z opcji, ale wręcz koniecznością. Warunki Techniczne 2021 ustanowiły bowiem jeszcze bardziej restrykcyjne normy termoizolacyjne dla nowo powstających budynków, wskazując, że współczynnik przenikania dla okien elewacyjnych nie może być wyższy niż 0,9 W/m²K. Czy to duży problem dla inwestora? Nie, jeśli wybierze rozwiązania firmy, która kwestię energooszczędności traktuje jako priorytet. – Nowoczesne, aluminiowe okno energooszczędne Reveal z nawiązką wyprzedza obowiązujące normy – mówi Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. – Współczynnik Uw plasuje się tu na poziomie 0,7 W/m²K, co w połączeniu z wysokiej jakości szybami gwarantuje min. 20% lepszą wydajność energetyczną od standardowych produktów na rynku, przy przenikaniu światła na poziomie 77%! Efekt? Przyjemne ciepło w domu i przyjemnie niskie rachunki za ogrzewanie w okresie jesienno-zimowym – dodaje ekspert.

Okno energooszczędne Reveal

Nowoczesne budownictwo stawia na okna ekologiczne aluminiowe

Dzisiaj ekologia nie jest już traktowana jako jeden z możliwych kierunków, w którym chcą podążać inwestorzy, czy chwilowa moda, a nawet ulotny trend, ale jako poważny aspekt brany pod uwagę przez wszystkie strony w branży budowlanej. Przy wyborze produktu nie bez znaczenia dla inwestora pozostaje to, w jaki sposób został wyprodukowany oraz czy składa się z elementów przyjaznych środowisku. Warto podkreślić, że aluminium można poddawać obróbce nieskończoną ilość razy, bez obaw o utratę jego jakości i drogocennych właściwości. Co więcej, pozyskane poprzez recykling będzie znacznie tańsze od tego, które powstało bezpośrednio z boksytu. Cały proces przetwarzania odbywa się bez eksploatacji i tak już ograniczonych surowców naturalnych, co z kolei wpływa na zminimalizowanie śladu węglowego. Przestawienie się na recykling ma zatem same zalety!

Okno ekologiczne Genesis to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy szukają produktów łączących ekologię, design i ponadprzeciętne walory użytkowe – mówi Jarosław Prywałko, ekspert marki OknoPlus. – Opcję ukrytych profili pokochają fani minimalizmu, bogatą ofertę kolorystyczną docenią projektanci, a ci, którzy nie przepadają za nadmierną ekspozycją na hałas docenią akustyczne szyby z dodatkowymi uszczelkami dźwiękoszczelnymi. Jego ogromną wartością dodaną jest również fakt, że znajduje się na rządowej liście ZUM, która pomaga w wyborze urządzeń i materiałów kwalifikujących do dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze – wyjaśnia ekspert OknoPlus.

Okno ekologiczne Genesis

***

Świat stolarki okiennej w krótkim czasie przeszedł gwałtowną rewolucję. Zweryfikowała ona rynek i pokazała, kto płynie z nurtem, a nawet wyznacza trendy, a kto zatrzymał się w czasie. Wskazała też, jakie znaczenie dla portfela i planety mają dobrze dobrane okna aluminiowe, które to doskonale odnalazły się w nowej rzeczywistości budowlanej, a nawet tkwią już… jednym profilem w przyszłości!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *