Oświetlenie lustra w łazience – jakie wybrać?

Łazienka to pomieszczenie, które głównie kojarzy się nam z relaksem i odprężeniem. Jednym z jej głównych elementów jest lampa, która powinna być odpowiednio dobrana pod względem aranżacyjnym oraz funkcjonalnym. Kluczową sprawą jest więc dobre oświetlenie lustra, które pomaga nam w charakteryzacji przed wieczornym wyjściem, czy też w wykonywaniu innych precyzyjnych czynności. Jak zatem wybrać odpowiednie oświetlenie lustra w łazience?

Lustra łazienkowe z oświetleniem

Lustra łazienkowe z oświetleniem są jednym z najnowszych trendów, na który decydujemy się podczas urządzania łazienki. Dzięki dobraniu odpowiedniego oświetlenia tworzą one niesamowity efekt oraz klimat, który uprzyjemnia czas spędzony na błogim leżeniu w wannie. Niestety minusem tego wyboru jest niedostateczne wydzielanie światła, które jest niezbędne do wykonywania podstawowych czynności przed lustrem.

(Sprawdź porady i inspiracje Galerii Wnętrz Domar – https://domar.pl/porady-inspiracje/)

Funkcja oświetlenia znajdującego się po bokach lustra lub na jego górnej części ogranicza się bardziej do aranżacji aniżeli miałoby być funkcjonalne. Warto w takim przypadku zadbać o dodatkowe lampy, które mogą być w formie kinkietu lub podłużnej listwy zamontowanej na ścianie, czy też suficie. Zastosowanie takiego rozwiązania pozwoli na dwojaki sposób spędzania czasu w łazience. Wtedy, gdy będziemy chcieli się zrelaksować i błogo leżeć w wannie, idealnym rozwiązaniem będzie zapalenia tylko świateł LED wokół lustra. Natomiast, gdy będziemy wykonywać bardziej precyzyjne czynności, wtedy z pomocą przyjdzie inny rodzaj oświetlenia.

(Zobacz jak urządzić łazienkę – https://domar.pl/produkty/lazienka-wellness/)

Kinkiety nad lustro

Kinkiety są jednym z najczęściej wykorzystywanych rodzajów oświetlenia, które znajduje się nad lustrem. Dodatkowym jego atutem jest możliwość zamontowania po bokach zwierciadła, co może stworzyć niesamowitą aranżację. Kinkiety mogą mieć różną budowę przez co zakres ich wykorzystania może być naprawdę szeroki. Na rynku można spotkać modele z jednym lub wieloma punktami światła, co znacząco wpływa na ich funkcjonalność.

Ponadto zastosowanie takiego rodzaju oświetlenia lustra rozjaśni całe pomieszczenie, a nie tylko jego część. Kinkiety mogą także emitować jednolite światło lub dzięki zastosowaniu kilku wyjść na żarówki – kilka barw. Warto także dodać, że takie lampy są niezwykle uniwersalne. Można je zamontować w łazience, ale także w razie remontu będą dobrze prezentować się w innym miejscu jak na przykład na przedpokoju.

Oświetlenie punktowe

Coraz modniejsze staje się także oświetlenie punktowe. Niestety, ale nie jest to dobre rozwiązanie. Mimo, że wygląda efektownie, to jednak nie jest zbyt efektywne przy codziennych czynnościach. Zamontować je można w suficie, centralnie nad lustrem. Jak nie trudno się domyślić, kierunek padania światła znajdować się będzie tuż przy zwierciadle.

Jeśli jednak taki rodzaj oświetlenia zostanie zastosowany w kilku miejscach można wzmocnić jego działanie, co w konsekwencji przełoży się na wystarczające doświetlenie łazienki. W większości przypadków pełni ono jednak rolę aranżacyjną.

Które oświetlenie wybrać?

Spośród przedstawionych źródeł światła bez wątpienia najlepszym rozwiązaniem będzie kinkiet, który wystarczająco oświetli pomieszczenie. Szeroka gama asortymentu na sklepowych półkach pozwala dopasować odpowiedni model do aranżacji łazienki.

Kinkiety są więc idealne, gdyż są niezwykle funkcjonalne. Mogą pełnić funkcję dekoracji oraz podstawowego oświetlenia pomieszczenia. Ponadto, gdy się znudzi lub zajdzie potrzeba remontu i zmiany aranżacji, mogą z powodzeniem zostać zamontowane w przedpokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *