Pastele (u)rządzą, czyli co króluje we wnętrzach?

Przy aranżacji przestrzeni mieszkalnej należy wziąć pod uwagę nie tylko rozkład mebli, ale również zastosowanie barw dostosowanych do wielkości domu oraz jego poszczególnych pomieszczeń. Za pomocą odpowiednich kolorów można bowiem ożywić wnętrze, powiększyć je albo ocieplić. Warto wiedzieć, jakie są ich zalety!

Charakterystyka pasteli

Barwy te wyróżnia jasność i łagodność. Idealnie sprawdzają się one w stonowanych wnętrzach. Pastele zawierają domieszkę bieli, a w ich obrębie wyróżnia się kolory czyste i zmieszane. Barwy wprowadzają do wnętrza świeżość i romantyczny klimat. Mogą one stanowić doskonałe tło dla dodatków o ostrych krawędziach oraz wyrazistych kolorach. W celu wprowadzenia jasności do wnętrza nie trzeba decydować się pomalowanie wszystkich ścian pastelowymi farbami. Nierzadko wystarczą bowiem niewielkie akcenty, by przestrzeń stała się przyjazna i ciepła dla domowników.

Wykorzystanie we wnętrzach

Pastele idealnie sprawdzą się w nowoczesnych, jak i tradycyjnych aranżacjach. Jasne farby mogą powiększyć przestrzeń, a dużemu pomieszczeniu nadać ciepła. Chcąc wykorzystać pastele w kuchni, warto pomalować szafki białą lub beżową farbą. Takie meble oświetlą wnętrze, dodając mu świeżości i lekkości. Jasne szafki mogą stanowić świetne wykończenie salonu, jeśli jest on połączony z jadalnią oraz kuchnią. Pastele warto wykorzystać także w industrialnej aranżacji. Połączenie jasnych mebli z szarymi ścianami będzie bowiem stanowić intrygujący kontrast. W łatwy sposób można złagodzić surowość i zimną tonację pomieszczenia. Pastele bardzo często stosuje się w gradientach sypialnianych lub salonowych. W przestrzeni relaksu świetnie sprawdzą się proste akcenty w ciepłych i łagodnych barwach. Warto zatem postawić na pastelowe poduszki, kołdrę lub lampki obok łózka.

Łagodne oraz jasne kolory od kilku sezonów są popularnym trendem aranżacyjnym. Warto zatem wybrać meble w tej tonacji, chcąc nadać swojej jadalni nowoczesnego charakteru. Wyjątkowa oferta dostępna jest na stronie internetowej – https://mebel4u.pl/jadalnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *