Piła jako narzędzie, które uprzyjemni prace w ogrodzie

Porządki w ogrodzie to zadanie, które czeka każdego właściciela terenu zielonego. Tak więc warto wyposażyć się w narzędzia, które pomogą szybciej uporać się z pracami porządkowymi w ogródku. Niewątpliwie piła jest jednym z takich narzędzi. Dlatego też w tekście wspomnimy, jakie są najbardziej przydatne rodzaje pił.

Piła tarczowa czy piła spalinowa?

Zacznijmy od tego, że piła tarczowa jest piłą mechaniczną, zaś piły spalinowe są narzędziami elektrycznymi. Teraz dla Państwa porównamy ich zastosowanie. Na początek wspomnimy o pile tarczowej. Są one wyposażone w ostrza zębate, które się obracają i mają kolisty kształt, dlatego nazywamy je tarczą. Piła tarczowa ma kilka odmian. Zatem na rynku znajdziemy: piłę wahadłową, ukośnicę, ramieniową oraz panelową. A jakie zastosowania ma piła mechaniczna tarczowa? Można nią ciąć drewno, co jest bardzo przydatne dla osób palących drewnem w piecach. Dzięki niej obrobić można także tworzywa sztuczne a nawet metale. Zależnie od rodzaju a także mocy narzędzia, tnie ono surowce o różnej twardości oraz grubości, nawet te bardzo twarde.

Piła spalinowa napędzana jest przez benzynę lub specjalny olej. Tego typu piły są często używane przy różnych typach pilarek. Elektryczna piła jest przeznaczona do radzenia sobie z wyjątkowo trudnymi surowcami oraz drewnem nawet o średnicy ponad 30 cm. Co ciekawe, piła spalinowa na ogół ma ogromną moc użyteczną. W dodatku zakup takiej piły to dobra inwestycja. Są one bowiem bardzo trwałe i mobilne, trudno je zniszczyć. Mogą być używane w zakładach pracy, do prac porządkowych w ogrodzie lub też do użytku amatorskiego, np. w twórczej obróbce drewna. 

Działanie piły akumulatorowej: Zastosowania

Piła akumulatorowa to także piła elektryczna. Jednak jest ona inaczej zasilana aniżeli piła spalinowa. Bowiem to narzędzie działa na baterie. Największymi zaletami tego rodzaju pił jest ogromna mobilność i mała waga. Ponadto nadaje się idealnie do zrobienia porządku w ogródku bowiem bardzo cicho działa w porównaniu do innych pił, nie przeszkadza zatem domownikom i sąsiadom. W dodatku jest niebywale prosta w obsłudze i szybko pracuje. Może być używana zarówno przez profesjonalistów, jak i amatorów do cięcia drewna itp.

Przedstawiliśmy dla Państwa trzy typy pił, które pomogą Państwu w zadbaniu o porządek w ogrodzie. Jednakże warto pamiętać, że każdy model danej piły różni się od siebie. Zatem przy zakupie najlepiej poradzić się fachowca. Doradzi Państwu, która piła będzie idealna do danych prac. Warto także zerknąć na oferty firm internetowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *