Potrzebujesz w życiu zmian? Odmień swoje wnętrze!

Pokaż mi swój dom, a powiem ci jaki jesteś – w ten sposób można sparafrazować znane powiedzenie. Zdarza się, że na jesienne chandry i zmiany w życiu pomaga bardzo metamorfoza domu, w którym mieszkamy. To, co nas na co dzień otacza ma duże znaczenie dla naszej harmonii ducha i dobrego samopoczucia. Czasem pomaga przestawienie mebli, a innym razem ich wymiana lub odnowienie. Takie mniejsze lub większe zmiany zwykle kojarzą się z większym wydatkiem, ale przy odrobinie cierpliwości i chęci można siłą własnych rąk stworzyć coś niebanalnego, a jednocześnie użytecznego. Takie właśnie są meble z palet drewnianych, czyli nieskomplikowane rozwiązania z gwarantowanym “efektem wow”.

Efekt “wow” w twoim wnętrzu

Stylowe wnętrze to prawdziwe marzenie i ideał, do którego dąży się planując i przygotowując się do metamorfozy domu lub mieszkania. Śledzenie najnowsze trendów wnętrzarskich może stać się prawdziwym hobby, ale może też zrujnować budżet domowy. Nowoczesne meble i dodatki, oferowane przez sklepy meblowy, nie należą do najtańszych, a metki z ceną mogą zniechęcać do przeprowadzenia wspomnianej metamorfozy w domu. Z tego względu, ciekawą alternatywą dla drogich mebli z najnowszych katalogów są meble z palet przemysłowych. Są one wykonane w całości z bardzo trwałego i naturalnego surowca, jakim jest drewno. To znakomity pomysł na wykorzystanie starych rzeczy i nadanie im drugiego życia, wpisujący się w proekologiczny trend less waste. Wykorzystane w celach transportowych i magazynowanych palety drewniane są doskonałym materiałem do wykonania mebli z przeznaczeniem do użytku domowego – zarówno wewnątrz, jak i w ogrodzie, na tarasie lub balkonie. Meble z palet zachwycają, zaskakują, a dzięki odpowiedniemu przygotowaniu i obróbce – również komponują się z pozostałymi elementami wystroju wnętrza danego pomieszczenia.

W jaki sposób można wykorzystać palety?

Europalety są uniwersalnym materiałem do wykonywania mebli i elementów dekoracyjnych w różnych pomieszczeniach. Nowoczesne pomieszczenia są nastawione na praktyczne zastosowanie i dobrze wpisują się w wystrój bez zbędnych dekoracji i dodatków. Zachwycają swoją prostotą i minimalizmem, zaskakują dbałością o każdy szczegół. Konsekwentny design przełamują nieraz różne formy, kształty i faktury, które odpowiadają w głównej mierze za “efekt wow”. Z tego względu, tak ważne jest właściwe przygotowanie i zaplanowanie kształtu, koloru i przeznaczenia mebli z palet. Jeśli dobrze je przygotujemy i wykonamy, będą skupiać na sobie całą uwagę. Pomysłów na ich wykorzystanie jest nieskończenie wiele, a tę ilość może ograniczać wyłącznie wyobraźnia i kreatywność.

Jakie palety i europalety wybrać?

Palety należy wybierać zgodnie z ich zastosowaniem. W zależności od rodzaju i parametrów, mogą one mieć różne przeznaczenie. To ważne, aby konstrukcja przyszłych mebli z palet była stabilna, dlatego najlepiej wybierać najtrwalsze palety o standaryzowanych wymiarach. Łatwo je poznać po bardzo charakterystycznym symbolu EPAL, gwarantującym trwałość i odpowiednią nośność. Ma to duże znaczenie w przypadku konstrukcji z palet o charakterze siedziska lub zabudowy tarasu. Są one wykonane z impregnowanego drewna najwyższej jakości, najczęściej z drzew iglastych, i mają dodatkowo wzmocnioną konstrukcję, zapewniającą zwiększoną nośność.

Gdzie kupić palety?

Sprzedaż palet i europalet EPAL prowadzi większość składów drewna. Można je również nabyć w firmach oferujących sprzedaż różnych rodzajów palet drewnianych – europalet, palet przemysłowych, palet nietypowych. Mają one w swojej ofercie zarówno palety nowe, jak i palety używane. W przypadku palet używanych, należy bardzo dokładnie sprawdzić ich stan, zwykle jednak ich jakość nie odbiega od palet nowych i mogą one nosić wyłącznie niewielkie ślady użytkowania.

Koszt zakupu palet jest uzależniony od ich stanu techniczny i wizualnego. Jeśli mamy do dyspozycji niewielki fundusz, możemy się zdecydować na zakup palet uszkodzonych, które noszą ślady użytkowania w różnym stopniu. Wymagają one jednak zwykle renowacji lub naprawy i najlepiej powierzyć to zadanie ekspertom w składzie palet. Ceny palet są też różne, w zależności od regionu kraju – w okolicach Warszawy koszt nowych palet to wydatek średnio około 30-40 zł za sztukę, natomiast za używane palety zapłacimy 17-25 zł. Ta różnica w cenie sprawia, że pomysł z zakupem używanej palety jest bardzo kuszący, należy jednak uwzględnić zakup narzędzi i środków do ich renowacji lub naprawy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *