Profil aluminiowy LED: co warto o tym wiedzieć?

Profile aluminiowe LED powstały po to, aby bezpiecznie i prawidłowo używać taśm ledowych. Potocznie nazywa się je również korytkami, listwami czy profilami alu. Jest to prosta konstrukcja, która doskonale sprawdza się przy aranżacjach wnętrz. Profile aluminiowe LED stosuje się głównie w celu zwiększenia ochrony i zabezpieczenia przed zniszczeniem zamontowanych w nich taśm LED. W ten sposób można uniknąć oderwania czy innych mechanicznych uszkodzeń. Dodatkowo profile zapewniają estetyczny wygląd oraz odprowadzają ciepło wytwarzane przez diody, co zapobiega kłopotliwym awariom. Profile aluminiowe LED doskonale sprawdzą się w kuchni, salonie, sklepach, restauracjach czy pomieszczeniach biurowych oraz hotelowych.

Rodzaje profili aluminiowych LED

Profile aluminiowe wykonane są z najwyższej jakości materiału, odlewu aluminium, który dobrze współpracuje z taśmami LED, działając na zasadzie radiatora. Produkty te są dostępne w najróżniejszych wersjach kolorystycznych, w tym bardzo modnych, jak biały i anodowany. Kanlux posiada szeroką ofertę profili dostosowanych do Twoich potrzeb. Są to chociażby listwy nawierzchniowe, wpustowe, kątowe, gięte i uniwersalne. Dzięki tak dużemu wyborowi zyskujemy spore możliwości aranżacyjne. Dodajmy również, że profile występują w dwóch wariantach długości: 1 oraz 2 metry.

W ofercie Kanlux dostępne są również akcesoria niezbędne do prawidłowego montażu profili aluminiowych, w tym zaślepki, które służą do eleganckiego zakończenia listwy oraz klosze: transparentny, biały i szroniony, które chronią taśmę i rozpraszają światło. W ofercie Kanlux znajdziesz również uchwyty, za pomocą których z łatwością zamocujesz profile do podłoża, a także łączniki, które pozwalają zespalać profile przedłużając linię świetlną oraz tworzyć łączenia np. o kącie 90 stopni.

Jak wybrać odpowiedni profil do powierzchni montażowej?

Renomowani producenci profili aluminiowych LED ( https://www.kanlux.com/pl/produkty/16230/tasmy-led-i-profile ), jak Kanlux, posiadają w swojej ofercie produkty przeznaczone do różnych zastosowań oraz powierzchni. Tym samym można bez żadnego problemu kompleksowo zrealizować projekt oświetleniowy z wykorzystaniem profili tego samego producenta, identycznych pod względem designu, kolorystyki oraz jakości wykonania. Pokażmy to na przykładzie marki Kanlux.

W jej ofercie znajdziemy wiele rodzajów profili aluminiowych LED, w tym:

  • Profil aluminiowy PROFILO B – najbardziej uniwersalny, nawierzchniowy, idealny do wykonywania najróżniejszych projektów dekoracyjno-oświetleniowych.
  • Profil aluminiowy PROFILO C – jest to profil kątowy (30° i 60°), który umożliwia wykonanie oświetlenia np., we wnękach sufitach podwieszanych.
  • Profil aluminiowy PROFILO D – jest to profil nawierzchniowy dekoracyjno-oświetleniowy wyróżniający się nieco niższą konstrukcją.
  • Profil aluminiowy PROFILO E – kolejny kątowy profil dekoracyjno-oświetleniowy, tym razem cięty pod kątem 45°.
  • Profil aluminiowy PROFILO J – bardzo popularny i uniwersalny profil dekoracyjno-oświetleniowy montowany nawierzchniowo.
  • Profil aluminiowy PROFILO K – jest to klasyczny wpustowy profil dekoracyjno-oświetleniowy.
  • Profil aluminiowy PROFILO F – uniwersalny, wąski profil dekoracyjno-oświetleniowy z wyższymi ściankami.
  • Profil aluminiowy PROFILO I – profil dekoracyjno-oświetleniowy wpustowy, umożliwiający osiągnięcie bardzo ciekawych efektów estetycznych.
  • Profil aluminiowy PROFILO G – wpustowy profil dekoracyjno-oświetleniowy do montażu w podłogach.
  • Profil aluminiowy PROFILO H – profil dekoracyjno-oświetleniowy do zastosowań giętych w dwóch kierunkach jednej płaszczyzny.

Profile stosuje się w celu uzyskania jednolitej linii światła, co daje znakomite efekty dekoracyjne. Listwy umożliwiają też estetyczne schowanie taśm LED, które same w sobie nie stanowią atrakcyjnej ozdoby. Szczególnie dobrze sprawdzają się tutaj aluminiowe profile LED, które możemy montować na różne sposoby z wykorzystaniem więcej niż jednego paska taśmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *