Projektowanie łazienki krok po kroku

Stoisz przed projektowaniem nowej łazienki? Nie ważne, czy będzie to remont, czy wykończenie, pamiętaj, że wnętrze musi być nie tylko stylowe, ale również funkcjonalne. Dużym wyzwaniem jest zaprojektowanie wygodniej i atrakcyjnej przestrzeni zgodnej z naszymi inspiracjami i wyobrażeniami.

Jak zaprojektować estetyczną łazienkę

Projektowanie łazienki jest jednym z trudniejszych pomieszczeń. Zadania nie ułatwia mały metraż tego pomieszczenia. Urządzenie niewielkiej przestrzeni w sposób funkcjonalny i zadowalająco pod względem wizualnym jest trudnym zadaniem dla najlepszych projektantów. W łazience musi się znaleźć wiele niezbędnych elementów, dostęp do nich musi być swobodny. Dopasowanie ich wszystkich do siebie pod względem stylistyki również może przysporzyć problemy.

Chociaż remont łazienki jest trudnym zadaniem, to warto się go podjąć, bo nowa, funkcjonalna i estetyczna łazienka sprawi, że cały dom, czy mieszkanie odżyje. Ważny jest dobry projekt i przemyślane działanie. Szczegółowe zaplanowanie prac na pewno pomoże w przejściu całego procesu.

Od czego zacząć projektowanie?

Pierwszym krokiem powinno być stworzenie szczegółowej wizji pomieszczenie i zebranie inspiracji. Zacznij od określenia kolorystyki i stylu, następnie przejdź przez elementy wyposażenia, które chcesz umieścić w łazience. Na koniec zostaw dodatki i akcesoria. Poza inspiracjami w internecie możesz również skorzystać w pomysłów rodziny i znajomych. Warto zapytać ich, co im się sprawdziło, a co zmieniliby na inne rozwiązanie. Pomoże ci to uniknąć błędów.

Zanim przejdziesz do wykonywania właściwych projektów sprawdź dokładne wymiary swojego pomieszczenia. Zaznacz miejsca, w których są drzwi, okna, kontakty, przyłączenia kanalizacyjne. Istnieje wiele darmowych programów online, które pomogą przenieść odpowiednio rzeczywiste wymiary na projekt.

Kolejnym krokiem będzie wybór niezbędnego sprzętu. Zastanów się, z jakich sprzętów możesz zrezygnować i pamiętaj aby uwzględnić wszystkie niezbędne. Do podstawowego wyposażenia zaliczamy: misę WC, umywalkę, wannę/ prysznic, pralkę lustro oraz grzejnik. W przypadku małych pomieszczeń warto rozważyć funkcjonalne opcje wyposażenia, np. użycie grzejnika pionowego zaoszczędzi miejsce i jednocześnie będzie dekoracja naścienną. Zabudowę WC warto uzupełnić szafką na kosmetyki.  Takie drobne zabiegi sprawią, ze łazienka mimo niewielkich rozmiarów będzie funkcjonalnym pomieszczeniem.

Komplementując wybrane sprzęty skonsultuj się z ekspertem. Przedstawi Ci on wszelkie nowinki technologiczne i pomoże wybrać najbardziej optymalne rozwiązania dostosowane do Twoich potrzeb.

Szeroki wybór grzejników – Artykulłygrzewcze.pl

Od projektu do realizacji

Jeśli już projekt łazienki masz gotowy, to należy przejść do jego realizacji. Położenie instalacji, czy płytek zleć specjalistom. Dopiero po ich montażu wykonaj aranżację wnętrza. Ten etap jest długi, ale po jego zakończeniu na pewno odczujesz ogromną satysfakcję.

Łazienka jest jednym z pomieszczeń, które projektuje się na lata, dlatego zawsze warto postawić na klasykę, ale również  użycie nowych technologicznych rozwiązań. Odpowiednie zaprojektowanie i trzymanie się kolejnych kroków przyśpieszy modernizację wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *