Projekty domów jednorodzinnych z dużymi przeszkleniami – dlaczego ten trend się sprawdza w 2019?

Pięknie rozświetlone wnętrza, w dodatku mocno przestronne i otwarte to wciąż najistotniejszy element współczesnych aranżacji. Projektanci życzą sobie klientów, którzy myślą odważnie o projekcie domu. Nie boją się wprowadzać nowych rozwiązań i nieszablonowych materiałów. A dlaczego przeszklenia, tak mocno ugruntowały swoją pozycję w nowoczesnym budownictwie?

Duże przestrzenie pokryte wyłącznie szkłem to już domena nie tylko biurowców oraz hoteli, ale również domów jednorodzinnych. Ten niebywale atrakcyjny styl holenderski bardzo dobrze sprawdza się w naszym, polskim społeczeństwie. Już od kilku lat furorę robią duże przeszklenia ścienne, okna wychodzące na taras oraz ogród. A skąd takie zainteresowanie szkłem?

Nowe okna to już nie tylko atrakcyjny wygląd, ale i solidne wykonanie

Dawniej rezygnowano z dużych przeszkleń w domu, ponieważ uważano taki projekt za mało atrakcyjny finansowo. Duże przeszklenia były drogie nie tylko na etapie inwestycji, ale również podczas eksploatacji domu. Dwuszybowe okna słabo radziły sobie z nieprzepuszczaniem temperatury z zewnątrz, zupełnie inaczej wygląda sytuacja obecnie.

Mocne okna trzyszybowe to ciepło w domu. Nie ma jednoczesnych strat podczas sezonów grzewczych, a mieszkańcy stojąc w salonie lub kuchni, mogą się czuć znacznie bliżej natury. Takie projekty domów z dużymi przeszkleniami znajdziesz tu: Domoweklimaty.pl

Duże przeszklenia i zwarta bryła budynku

Te dwa elementy charakterystyczne dla nowoczesnego budownictwa bardzo do siebie pasują. Przy wartkim projekcie domu można, tak zabawić się formą, by dość surowy beton i lekkie szkło wzajemnie się przenikały. Tak skonstruowany dom jest lżejszy w odbiorze, a co ważne także niebywale oryginalny. Dużym zainteresowaniem cieszą się np. projekty domów z ogrodowym dziedzińcem, skonstruowane na planie litery U. Przeszklenia tworzą tu swoiste obserwatorium na ogród. Centralny element każdego domu, gdzie potrzeba sięgnięcia do natury jest bardzo duża.

Jeśli zainteresował Cię ten temat, zerknij na artykuł: Dom z tradycyjną bryłą i nowoczesnymi instalacjami. Co musi posiadać komfortowy i inteligentny dom, aby służył lata? Dowiesz się więcej o tym, jak może się prezentować nowoczesne budownictwo. A może przy okazji, skusisz się na projekt domu w tonie nowoczesnej aranżacji? Zachęcamy do czytania materiałów, tworzonych przez specjalistów w branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *