Projekty domów z poddaszem – wybierz swój wraz z biurem projektowym KB Projekt!

Projekty domów z poddaszem to obecnie jedne z najczęściej poszukiwanych przez klientów rozwiązań. Z tego tez powodu oferta, którą posiada obecnie biuro projektowe KB Projekt, jest tak duża – jest to ponad 400 projektów! Zdecydowanie jest to jedna z największych autorskich ofert jednego biura w całym kraju. Przedstawimy te projekty, które naszym zdaniem są najbardziej interesujące, będzie to jednak tylko kropla w morzu, dlatego już teraz gorąco zachęcamy do sprawdzenia pozostałych!

Oczywiście domy z poddaszem to niezwykle szeroka kategoria. Znajdują się w niej zarówno domy nowoczesne, jak i tradycyjne, drewniane oraz murowane, duże oraz te o dość skromnej powierzchni. Każdy będzie mógł znaleźć rozwiązanie, które najbardziej mu odpowiada.

projekty domów z poddaszem

Warto tutaj zaznaczyć jednak, że poddasze może być zarówno użytkowe, jak i nieużytkowe. Poddasze użytkowe to takie, które przystosowane jest do mieszkania tam domowników, nieużytkowe – takie, które może służyć po prostu za magazyn rzeczy. Jest to również o tyle istotne, że w przypadku zdecydowanie się na poddasze nieużytkowe, jego powierzchnia nie będzie miała wpływu na płacony przez nas podatek od powierzchni użytkowej. Zawsze można jednak zamienić jedno poddasze w drugie, już po zakończeniu budowy czy nawet po wielu latach użytkowania, warto o tym pamiętać, zwłaszcza gdy np. rodzina się powiększa. Nie zmienia to jednak faktu, że posiadanie poddasza jest obecnie nie tylko popularne, ale również bardzo praktyczne.

Biuro KB Projekt bezpłatnie zgadza się również na wszystkie zmiany w projektach – te, które wymagają przeprojektowania oraz te, które go nie wymagają. Co istotne, lista zmian i modyfikacji, na które możemy zdecydować się bez zmian w projekcie, jest naprawdę duża. Wynika to z faktu, że zgodnie z Prawem Budowlanym się one uznawane za nieistotne odstępstwa od projektu. Zaliczyć do nich możemy m.in. zmiany przeznaczenia pomieszczeń, układ ścian wewnętrznych, przebieg instalacji, materiał, z którego dom zostanie wykonany czy nawet usuwanie lub dodawanie okien oraz drzwi. Warto zdawać sobie z tego sprawę, gdy będziemy analizować dane projekty i zastanawiać się, czy pasują one do naszej wizji oraz, czy spełniają wszystkie nasze wymagania.

Tymczasem, oto projekty domów z poddaszem, którymi warto się zainteresować!

Projekt domu CZAJKÓW C (Kod: DM-5582 C)

Oto niewielki, prosty i tani w realizacji projekt parterowego domu z poddaszem, który przypadnie do gustu wszystkim, którzy nie oczekują dużej powierzani mieszkalnej – w tym przypadku wynosi ona 57,01 m2. W porównaniu do innych wersji tego projektu, wersja C została wyposażona w ogrzewanie na paliwo stałe, co dla wielu może okazać się dużym plusem.

Będzie to również idealne rozwiązanie dla osób, które posiadają małe i wąskie działki. W tym przypadku minimalna jej szerokość, by zdecydować się na ten projekt, wynosi raptem 14,5 m.

Stylistyka całości jest naprawdę uniwersalna, decydując się więc na odpowiednie materiały do wykonania elewacji, dom będziemy mogli dopasować do niemal każdej okolicy.

Niewielki rozmiar, dwie kondygnacje oraz sposób budowy sprawiają, że całość spełnia wymogi domu energooszczędnego – będzie to bardzo znacząca informacja dla osób, którzy już na początku chcą zdecydować się na dom, który nie będzie generował dużych kosztów jago eksploatacji.

Na parterze odnajdziemy hall, kotłownię, salon, kuchnię oraz WC, na piętrze natomiast łazienkę oraz dwie sypialnie – widać więc, że dom ten sprawdzi się w przypadku niewielkich rodzin.

Projekt domu PRZEBIŚNIEŻYN (Kod: DM-6562)

Oto propozycja dla osób, które poszukują domu niewielkiego, lecz jednak o powierzchni mieszkalnej większej, niż w przypadku poprzedniego projektu – w tym przypadku możemy liczyć na 90,9 m2. Jest to projekt nowoczesnego domu z poddaszem, wykonanego w technologii drewnianej. Wyróżniają go m.in. duże przeszklenia, które nie tylko wspaniale wyglądają, ale zapewniają również olbrzymi dopływ promienie słonecznych do wnętrza naszego domu.

Całość może być skutecznie wykorzystana nie tylko jako dom mieszkalny, ale również jako typowo rekreacyjny. Ciekawym rozwiązanie jest zrezygnowanie z większości ścian działowych na parterze, dzięki czemu właściciele otrzymają olbrzymią przestrzeń do aranżacji. Poza parterem będziemy mogli liczyć również na antresolę, której powierzchnia wynosi ponad 23 m2. Będzie to wiec idealne miejsce, by urządzić tam np. sypialnię. Projekt jest zdecydowanie nowoczesny, warto jednak pamiętać, że można wprowadzić w nim liczne zmiany i to bez przeprojektowywania, o czym pisaliśmy powyżej. Zdajemy sobie bowiem sprawę, że ograniczenie do minimum np. ścian działowych nie będzie rozwianiem optymalnym dla każdego.

Projekt domu WOLIN (Kod: DM-6508)

Oto projekt domu z poddaszem i garażem, który jest niebywale nowoczesny. Cała bryła jest naprawdę prosta, można wręcz stwierdzać, że nawet ascetyczna. Na pewno będzie to rozwiązanie, które przykuwać będzie wzrok sąsiadów. W tym przypadku znów możemy liczyć na powierzchnię mieszkalną, które jest większa od swojego poprzednika – wynosi ona 133,49 m2.

Prostokątna bryła, taras na poddaszu, pokój dzienny zaplanowany na piętrze, dwuspadowy dach czy garaż, który został zmieszczony niemal całkowicie w bryle budynku – oto kolejny aspekty, które wyróżniają ten projekt. Na parterze znajdziemy garderobę, salon, kotłownię, WC oraz garaż, na poddaszu natomiast garderobę, trzy pokoje, łazienkę kuchnię oraz pokój dzienny. Widać więc, że faktycznie większość pomieszczeń, standardowo występujących na parterze, przeniesiona została na poddasze. Trzy pokoje sprawiają, że będzie to rozwiązanie odpowiednie nawet dla średniej rodziny.

Oczywiście zachęcamy do sprawdzenia pozostałych projektów oferowanych przez KB Projekt. Znajduje się tam również wiele domów o znacznie większej powierzchni, których nie udało nam się przedstawić tutaj. Bogata oferta sprawi, że na pewno każdemu uda się znaleźć w niej propozycję idealnie odpowiadającą stawianym wymaganiom!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *