Promienniki sprawdzą się wszędzie, gdzie jest prąd

Promienniki ciepła sprawdzają się o każdej porze roku i w każdej sytuacji. Ogrzeją gości w ogrodzie lub na tarasie w zimniejsze letnie wieczory, a jesienią i zimą doskonale sprawdzą się w typowo domowych warunkach.

Nadają się również do restauracji lub pubów. Również tych prowadzących tak zwane ogródki. Mogą zapewnić również komfort termiczny uczestnikom dużych imprez na świeżym powietrzu. Wszystko zależy od mocy i liczby użytych urządzeń. A ta jest praktycznie nieograniczona, ponieważ są one bezpieczne oraz proste w użytkowaniu. Wystarczy podłączyć je do gniazdka elektrycznego.

W zamkniętych pomieszczeniach i na świeżym powietrzu

Skoro promienniki podczerwieni czerpią energię z prądu, to na pewno mają o wiele więcej zalet niż gazowe urządzenia grzewcze. Elektryczne promienniki ciepła mogą pracować na zewnątrz budynków nawet, gdy wieje tam silny wiatr Nie mają one bowiem płomienia z otwartym ogniem, To sprawie, że bez przeszkód ogrzeją zamknięte pomieszczenia i takie, gdzie dochodzi do przeciągów. Promienniki elektryczne nie wymagają na przykład co jakiś czas wymiany butli z gazem. Aby cały czas sprawnie działały wystarczy stosować się do instrukcji obsługi. Nie potrzebują one skomplikowanej konserwacji i przeglądów polegających na przykład na okresowym czyszczeniu zaworów lub węża doprowadzającego gaz.

Ciepło z promiennika czuć od razu

Nie jest również zgodne z prawdą przekonanie, iż promienniki ciepła potrafią zużyć bardzo dużo energii elektrycznej. Są one oszczędne. Za godzinną pracę takiego urządzenia o mocy 1400 W, biorąc pod uwagę obecne ceny energii elektrycznej, trzeba zapłacić w granicach złotówki. Za to ogrzeje się powierzchnię nawet do 12 metrów kwadratowych. To wystarczy na ustawienie dużego stołu z krzesłami.

Współczesne promienniki elektryczne wyposażone są w takie akcesoria, które pozwalają na wiele różnych sposobów montażu i umieszczenie ich praktycznie w każdym miejscu, do którego można doprowadzić prąd. Gdy się je włączy nie muszą się powoli rozgrzewać. Od razu wytwarzają ciepło zgodne z mocą urządzenia. Najważniejsze chyba jest w ich przypadku to, że nie ogrzewają powietrza wokół siebie, tylko ludzi lub obiekty w sąsiedztwie. I działają kierunkowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *