Domki narzędziowe to już niezbędny element architektury ogrodowej. Są przydatne z wielu względów, można schować w nich narzędzia do pielęgnacji roślin, kosiarki, rowery, meble ogrodowe. Niektóre z nich nie wyglądają jak zwykłe schowki, szczególnie domki drewniane. Nie ma więc obaw, że negatywnie wpłyną na postrzeganie przestrzeni wokół miejsca zamieszkania. Czym kierować się przy wyborze domku narzędziowego? Jakie są często kupowane rodzaje domków na narzędzia i nie tylko?
Rodzaje domków narzędziowych
Domki na narzędzia można podzielić pod względem materiału, z którego są one wykonywane. Wśród często kupowanych schowków są te drewniane. Materiał ten dobrze prezentuje się w ogrodzie, wygląda naturalnie, staje się często elementem aranżacji. Są jeszcze domki narzędziowe blaszane. Te może nie są tak atrakcyjne, jeżeli chodzi o prezencję, ale nie trzeba ich konserwować, co jest główną zaletą. W sprzedaży są jeszcze domki narzędziowe plastikowe. Trzeba jednak zwrócić uwagę, by były one wykonane z wysokiej jakości tworzywa. Tylko takie będą odporne na działanie różnych czynników atmosferycznych.
Gdzie kupić domki narzędziowe?
Domków na narzędzia nie trzeba budować samodzielnie. W Internecie znaleźć można bogatą ofertę schowków ogrodowych wykonanych z różnych materiałów, mających zróżnicowane rozmiary, wyposażonych w okna i drzwi z przeszkleniami itp. Domki narzędziowe metalowe, plastikowe i drewniane kupisz online na www.meblobranie.pl, i już następnego dnia mogą znaleźć się w twoim ogrodzie. O czym należy pamiętać, wybierając taką narzędziownię?
Jak wybrać domek na narzędzia?
Wydawać by się mogło, że wybór odpowiedniego domku na narzędzia nie będzie trudny. Nic bardziej mylnego! W ofercie sklepów, które mają takie schowki w sprzedaży, dostępnych jest mnóstwo modeli domów zróżnicowanych pod względem materiału, wielkości, zabezpieczeń, a nawet kolorystyki. Co jest szczególnie istotne podczas wybierania domku ogrodowego?
Przeglądając schowki na narzędzia, najważniejsze jest zwrócenie uwagi na materiał, z którego zostały one wykonane. Chętnie wybierane są domki drewniane, które najczęściej powstają z sosny, modrzewiu czy świerku syberyjskiego. Należy jednak pamiętać, że wymagają one starannej konserwacji, by zabezpieczyć drewno przed wilgocią i innymi czynnikami atmosferycznymi. Alternatywą są domki metalowe. Najważniejsze, by były one odporne na korozję. Schowki blaszane nie są drogie, można szybko je zamontować, a do tego są wytrzymałe. Jedynym minusem jest wygląd, większość z nich nie prezentuje się estetycznie w zadbanym ogrodzie. Możliwe jest jeszcze zakupienie domku ogrodowego plastikowego. Jeśli wykonany jest z tworzywa wysokiej jakości, taki schowek będzie wyróżniał się wyjątkową odpornością i wytrzymałością na uszkodzenia, słońce, wilgoć itp.
Przy wyborze domku na narzędzia, warto zwrócić też uwagę na to, czy mają one przeszklone okna lub drzwi. Ma to szczególne znaczenie w przypadku większych schowków, np. takich z wiatami. Im więcej przeszkleń, tym lepszy dostęp naturalnego światła. Doceni się to w momencie, kiedy trzeba będzie coś znaleźć w schowku, a nie będzie w nim elektryczności.