Sprzątanie po remoncie – o czym należy pamiętać?

Sprzątanie po remoncie może być prawdziwym koszmarem. Zwłaszcza jeśli ekipa nie sprzątała na bieżąco. Niestety odpowiednie przeprowadzenie prac porządkowych jest konieczne, by w nowym mieszkaniu żyło nam się komfortowo, a sprzęty były nienaruszone. Jak to zrobić?

Zacznij od zabezpieczenia

Twoje mieszkanie jest już prawie gotowe do zamieszkania. Musisz tylko w nim posprzątać. Utrzymujący się na ścianach pył może tam zostać na długi czas, jeśli sprzątanie nie będzie dokładne. Zanim jednak się za nie zabierzesz, koniecznie zabezpiecz wszystkie meble. Można zrobić to za pomocą zwykłej folii. Nie zapomnij też o kolejności prac remontowych. Zawsze, ale to zawsze zaczynaj od góry i przechodź do dołu.

Kompleksowe sprzątanie

Jeśli chcesz mieć pewność, że w Twoim pięknym, nowym domu, nie znajdzie się nawet odrobina kurzu po remoncie, musisz sprzątać w sposób zorganizowany i kompleksowy. Zacznij od pozbycia się wszelkich zabrudzeń z sufitu i lamp. Rób to na sucho! W ten sposób unikniesz nieestetycznych plam i zacieków. Następnie odkurz ściany i meble oraz okna. Pozbycie się pyłu jest kluczowe, by przejść do dalszego etapu sprzątania mieszkania po remoncie. Pamiętaj, że pył wcale nie jest tak prosty do usunięcia. Może pokazywać się na ścianach i suficie wielokrotnie. Dlatego uzbrój się w cierpliwość.

Sprzątanie na mokro

Gdy uda Ci się pozbyć kurzu i pyłu, nareszcie przyszedł czas na użycie detergentów, które umożliwią Ci wysprzątanie mieszkania na błysk. Znów – zacznij od góry. Przetrzyj na mokro wszystkie lampy, następnie meble, a dopiero później szyby i na samym końcu podłogi. Przed tym warto jednak jeszcze raz je odkurzyć, gdyż podczas mycia innych partii, nierzadko to właśnie podłoga ulega zabrudzeniu. Warto mieć pod ręką dobre akcesoria do sprzątania – przyda się mop parowy, ściereczki z mikrofibrą oraz oczywiście dobry odkurzacz.

Sprzątanie mieszkania po remoncie może być żmudne, jednak z pewnością warto zrobić to dokładnie, by móc cieszyć się piękną, czystą przestrzenią. Koniecznie zajrzyj na stronę Leifheitsklep.pl, by znaleźć odpowiednie akcesoria, które pomogą Ci w porządkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *