Sprzedaż mieszkania w Internecie. Jak szybko znaleźć kupca?

Zakup mieszkania to w większości przypadków decyzja na całe życie. Podchodzimy do niego ostrożnie i z rozmysłem. Niekiedy zanim znajdziemy nasze wymarzone cztery kąty, musimy obejrzeć kilkanaście nieruchomości. Mamy sporo wymagań. Liczy się metraż, lokalizacja, rozkład pokoi, oraz przede wszystkim cena. Sprzedający nieruchomość na rynku wtórnym musi się sporo natrudzić, zanim znajdzie odpowiedniego kupca. Na szczęście z pomocą przychodzi nam portal ogłoszeniowy Pokato.pl.

Współpraca z biurem nieruchomości czy samodzielna sprzedaż?

Sprzedaż mieszkania wiąże się z licznymi formalnościami. Jeśli to nasza pierwsza, tak poważna transakcja możemy czuć się nieco zagubieni. Ułatwieniem będzie skorzystanie z pomocy biura nieruchomości. Agent, którego wynajmiemy zajmie się wszystkim od początku do końca. Zrobi profesjonalne zdjęcia naszej nieruchomości, obrobi je i umieści odpowiednie ogłoszenie w Internecie. Umówi się na spotkanie z potencjalnymi kupcami i oprowadzi ich po mieszkaniu. Odejdzie nam dzięki temu wiele problemów. Zaoszczędzimy czas i stres z tym związany. Za taką pomoc będziemy musieli jednak sporo zapłacić. Prowizja agenta nieruchomości wynosi średnio 4,5% wartości sprzedaży nieruchomości. Warto sobie te koszty dobrze przekalkulować i rozważyć możliwość samodzielnej sprzedaży mieszkania poprzez portal ogłoszeniowy Pokato.pl.

Jak szukać kupca w Internecie?

Chcąc szybko znaleźć kupca powinniśmy odwiedzić portale ogłoszeniowe. Jednym z serwisów, gdzie warto zamieścić ogłoszenie jest Pokato.pl. To serwis, na którym możemy wystawiać ogłoszenia lokalne w różnych kategoriach. Nas będzie jednak interesowała kategoria nieruchomości na sprzedaż. Dodanie ogłoszenia jest bezpłatne, a sam proces nie jest skomplikowany. Wystarczy założyć konto. Możemy też zalogować się przy użyciu Facebooka czy konta Google. Portal cieszy się dużą popularnością. Aby nasze ogłoszenie się wyróżniało nadajmy mu przyciągający uwagę tytuł.

Co powinno zawierać dobre ogłoszenie?

Korzystając ze sprawdzonego serwisu mamy pewność, że nasze ogłoszenie trafi do dużej ilości osób. Powinniśmy zatem skupić się na tym, aby zawierało ono jak najwięcej informacji, które mogą zainteresować potencjalnego kupca. Zacznijmy od podstaw. Opiszmy ile mieszkanie ma metrów, na którym piętrze się znajduje. Poinformujmy czy jest to blok czy kamienica oraz podajmy rok budowy. Opiszmy rozkład oraz metraż pokoi. W ogłoszeniu powinny się również znaleźć informacje o tym jakie w mieszkaniu jest ogrzewanie, czy podłączony jest gaz, czy przynależy do niego piwnica luk komórka lokatorska. Opiszmy szczegółowo w jakim stanie jest mieszkanie, jakie remonty zostały w nim wykonane. Przedstawmy również jego zalety. Czy jest słoneczne, z dużym balkonem? Czy w okolicy znajduje się szkoła, przedszkole, lokale usługowe? Warto zawrzeć jak najwięcej szczegółów. Dzięki temu zaoszczędzimy czas, większość osób, które się z nami skontaktują będzie rzeczywiście zainteresowana kupnem. Nie zapomnijmy podać naszych danych kontaktowych i formy w jakiej chcemy, aby się z nami komunikowano. Jeśli wolimy tylko kontakt telefoniczny, koniecznie zaznaczmy to w ogłoszeniu.

Nie zapomnijmy o zdjęciach! Dobrej jakości zdjęcia to podstawa. Są one nawet ważniejsze niż opis. Warto do ich zrobienia podejść profesjonalnie. Nie musimy posiadać specjalistycznego sprzętu, wystarczy nam smartfon. Przed zrobieniem zdjęć koniecznie jednak upewnijmy się czy obiektyw jest czysty. Starajmy się robić naturalne zdjęcia, na których widocznych jest jak najwięcej szczegółów. Fotografie powinny przedstawiać całe pomieszczenia, nie tylko ich wybrane elementy. Dobrym pomysłem jest również stworzenie na komputerze grafiki przedstawiającej rozkład całego mieszkania. Jeśli w mieszkaniu istnieje możliwość dodatkowej aranżacji, np. wyburzenia ściany między kuchnią a salonem, i stworzenie jednego pomieszczenia, koniecznie to zaznaczmy.

Sprzedaż mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Warto jednak spróbować swoich sił w samodzielnej sprzedaży. Jeśli w wystawienie ogłoszenia włożymy trochę wysiłku, kupiec powinien znaleźć się znacznie szybciej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *