Together for Better:30 lat obecności Reynaers Aluminium w Polsce

Wszystko zaczęło się w 1965 roku w Duffel w Belgii, gdzie Jan Reynaers stworzył Aluminium Construction Reynaers jako firmę rodzinną, tworzącą systemy aluminiowe. Od początku był to biznes skupiony na wartościach, właściciele kładą duży nacisk na innowacyjność, doskonałość, lojalność i szacunek. Dzięki tak solidnym podwalinom przedsiębiorstwo rozwijało się dynamicznie, z roku na rok rozszerzając swoją działalność o kolejne rynki, również Polskę, w której Reynaers Aluminium jest obecne od 30 lat.

Firma rozpoczęła działalność od produkcji aluminiowych okien i drzwi, bazując na autorskim systemie aluminiowym o nazwie Classic. Z czasem przedsiębiorstwo stało się czołowym, europejskim producentem systemów aluminiowych do drzwi, okien, ścian osłonowych, systemów przesuwnych, osłon przeciwsłonecznych i ogrodów zimowych, działającym również poza granicami Belgii. W latach 90. firma zaczęła stopniowo otwierać biura w krajach postkomunistycznych – Polska była pierwszym z nich. Do tego pierwsza transakcja Reynaers Aluminium na polskim rynku zbiegła się z pierwszymi wolnymi wyborami w 1989 roku.

Na rodzimym podwórku

W 1998 roku w Piasecznie otworzono siedzibę Reynaers Polska, a także Centrum Dystrybucyjne na Estonię, Łotwę, Litwę, Czechy, Słowację i Węgry. W 2008 roku konieczne było powiększenie magazynu, co zaowocowało otwarciem nowej części magazynowej o powierzchni 5 600 m kw. Usprawnienie procesu realizacji zamówień stało się możliwe dzięki przejęciu 100% udziałów lakierni Alural. 6 lat później przeprowadzono modernizację lakierni w Piasecznie i uruchomiono dwie nowe linie lakiernicze. 30. rok obecności spółki na polskim rynku został przypieczętowany zmianą nazwy na Reynaers Aluminium Sp. z o.o. Dziś w Polsce firma zatrudnia około 170 osób (w całym regionie RCE – około 200), posiada regionalne biura sprzedaży i biuro projektowe w Kluczborku. Polski dział techniczny pracuje nad projektami lokalnymi i międzynarodowymi, bierze też udział w opracowywaniu nowych systemów aluminiowych i ich udoskonalaniu. W Piasecznie zlokalizowane jest również centrum szkoleniowo-testowe, do którego przyjeżdżają firmy z Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier Czech i Słowacji – i oczywiście z Polski. Tutaj też znajduje się komora testowa o wysokości 7 metrów, w której możliwe jest testowanie nawet bardzo dużych konstrukcji ścian osłonowych. Komora testowa o jeszcze większych rozmiarach (15 metrów wysokości) znajduje się w siedzibie głównej Reynaers Aluminium w Duffel w Belgii – jest częścią największego prywatnego centrum badań i testów w branży profili aluminiowych.

Systemy aluminiowe: recepta na udany biznes

Na każdym etapie prac, począwszy od koncepcji, przez produkcję, po sprzedaż, Reynaers Aluminium bazuje na wartościach, które mają wspierać stworzenie lepszego jutra, dla kolejnych pokoleń. Właśnie z tego powodu firma stawia na innowacje i myślenie przyszłościowe, poparte ciągłymi badaniami, pozwalającymi podążać za coraz wyższymi wymaganiami branży i klientów końcowych. Za ten obszar odpowiedzialność bierze zespół ponad 100 inżynierów i projektantów, wprowadzających stale zmiany w dotychczasowych systemach aluminiowych. Na życzenie klientów opracowywane są rozwiązania dedykowane konkretnym projektom, o niestandardowych wymiarach lub z uwzględnieniem szczególnych wymagań.

Dla Reynaers Aluminium partnerstwo jest kluczowe. Dlatego w pełni wspiera partnerów, oferując im, oprócz szerokiej oferty produktów, również rozwiązania usprawniające ich działalność, żeby wspierać ich we wprowadzaniu zmian wymuszanych przez globalizację i cyfryzację. Reynaers stawia również na współpracę z architektami, inwestorami i konstruktorami, udostępniając unikalne rozwiązanie, jakim jest AVALON, czyli pokój wirtualnej rzeczywistości, w którym można skonfigurować cały projekt.

Społeczna odpowiedzialność biznesu i certyfikaty

Społeczna odpowiedzialność jest integralną częścią działalności firmy. Każda, nawet najmniejsza, decyzja podejmowana jest z uwzględnieniem 5 najważniejszych kwestii: energii, bezpieczeństwa, transportu, który przebiega zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, wykorzystania materiałów i zaangażowania w ludzi. Reynaers Aluminium skupia się na tych aspektach, ponieważ jako firma może w znaczący sposób wpłynąć na każdy z tych obszarów.

Strategia Reynaers Aluminium nastawiona jest na stałe inwestycje w innowacje związane ze zrównoważonym rozwojem i wzmocnieniem gospodarki obiegu zamkniętego. Pozwala to tworzyć firmie zaawansowane systemy fasadowe, okienne i drzwiowe zrównoważone pod względem zastosowanych materiałów i charakterystyki energetycznej. O czym świadczą wyróżnienia produktów wieloma certyfikatami, np. Cradle to Cradle (C2C), Passive House, Minergie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *