Twój darmowy prąd. Fotowoltaika w Twoim domu

Na tym świecie pewne są tylko śmierć, podatki i… podwyżki rachunków. To z przykrych informacji. Z pozytywnych – podwyżka za prąd i ogrzewanie nie musi nas dotyczyć i to bez konieczności przeprowadzki do raju. Odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularnym, a przy tym najskuteczniejszym sposobem na ograniczenie wydatków związanych z utrzymaniem gospodarstwa domowego.

Pożegnaj się z rachunkami za prąd i ogrzewanie

Z dużym prawdopodobieństwem, z paneli słonecznych i pomp ciepła korzysta nie tylko wiele zakładów pracy w okolicy, ale również Twój sąsiad… czy najbliższa sygnalizacja świetlna. Nie bez powodu. Sceptyk będzie mógł poszukiwać powodów tego stanu rzeczy w tak zwanej “eko-propagandzie”, optymista – w zdecydowanie większej świadomości środowiskowej. Natomiast przyczyna jest dużo prostsza, chodzi o ekonomię. Gdyby się zastanowić, czy odnajdujesz inną bardziej sprawdzoną, bardziej oszczędną formę inwestycji, niż właśnie odnawialne źródła energii, jeżeli chodzi o stale podnoszone ceny prądu, czy ogrzewania? Zwłaszcza teraz, gdy państwo, w swej niezmierzonej hojności, w znacznym stopniu współfinansuje Twoje instalacje fotowoltaiczne, czy pompy ciepła.

Według zapowiedzi rządu już w bieżącym roku, nadal będą realizowane programy rządowe tj. “Czyste powietrze” i „Mój Prąd”. Z dopłaty do instalacji fotowoltaicznej będzie mogło skorzystać prawdopodobnie nawet milion gospodarstw domowych (nie jest jeszcze znana jej wysokość, ale w zeszłym roku wynosiła ona nawet 5000 zł). Program ma obejmować również dotację na instalacje pomp ciepła, fotowoltaikę oraz wsparcie dla osób, decydujących się na stworzenie własnych magazynów energii.

Fotowoltaika – energia elektryczna za darmo

Darmowa energia elektryczna, ogrzewanie czy ciepła woda to wciąż dla wielu utopia… lub kiepskie hasło reklamowe. Rzeczywistość jednak nie odbiega za bardzo od zapowiedzi. Instalacja wykonana w sposób profesjonalny, przez doświadczonych fachowców to rozwiązanie, które może zapewnić bezobsługowe i bezawaryjne źródło energii nie na rok czy nawet pięć… ale na całe dziesięciolecia. Z dużym prawdopodobieństwem, ta inwestycja będzie wykorzystywana nie tylko przez Ciebie i Twoje dzieli, ale także i wnuki. Warto pamiętać, że trwałość instalacji solarnej szacowana jest na kilkadziesiąt lat. Przewagą paneli jest również fakt, że są one w zupełności bezobsługowe.

Jak to wygląda w praktyce? Energia “wyprodukowana” przez panele słoneczne jest zużywana na bieżąco. Natomiast dodatkowe „porcje” energii trafiają do sieci energetycznej. Dzięki temu możesz z nich skorzystać w mniej słoneczne lub zimowe dni. Proste prawda?

Pompy ciepła w zestawie z panelami – taniej do 80%

Coraz popularniejsze w Polsce stają się również tak zwane pompy ciepła, które pobierając cieplną energię z wody, powietrza lub gruntu i „oddają” ją do Twojego domu, a konkretniej do instalacji grzewczej. Dlaczego są tak popularne? Przede wszystkim z faktu, że nie wymagają obsługi, są bezawaryjne, a co najważniejsze – trwałe. Sprawdzają się nie tylko przy podgrzewaniu użytkowej wody, ale także w całym budynku, ogrzewając je.

Energia elektryczna zasila pompy, ale w połączeniu z fotowoltaiką można zapewnić samowystarczalny system, niewymagający obsługi. W perspektywie wielu lat pozwala to na osiągnięcie oszczędności nawet o 80%.

Korzystaj z pomocy profesjonalistów

Inwestycja w odnawialne źródła energii to wciąż duży wydatek. Jednocześnie na efektywność Twoich paneli słonecznych czy pompy ciepła wpływa wiele czynników. Dlatego nie szukaj „oszczędności na siłę” przy instalacji fotowoltaicznej. Skorzystaj z usług firm, które robiąc to od lat, mają i doświadczenie i fachowców instalatorów. Firma TS Energy w południowej Polsce jest jedną z najpopularniejszych firm oferująca tego typu usługi. Działa głównie w województwach małopolskim, śląskim i podkarpackim. Siedziba firmy mieści się w Wadowicach. Usługi TS Energy zapewniają wszelką pomoc od bezpłatnej wyceny, przez doradztwo na każdym kroku, pomoc w formalnościach, ale przede wszystkim instalacji fotowoltaiki i pomp ciepła. Firma oferuje również produkty dla instalatorów.

Sprawdź już teraz ile możesz oszczędzić instalując fotowoltaikę w swoim domu, czy firmie i wejdź na stronę www.tsenergy.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *