Wiercisz studnie? Pamiętaj o pompie głębinowej!

Nie każda działka budowlana ma dostęp do mediów i sieci wodociągowej, ale ma za to wiele innych walorów, które zdecydowały o tym, że ją kupiłeś. Aby zaopatrzyć wybudowaną na niej nieruchomość w wodę, musisz zatem wywiercić studnie, a do czerpania wody z domowych kranów potrzebujesz tę wodę do nich dostarczyć. Zrobisz to, montując w studni pompę głębinową.

Pompy głębinowe — do czego służą

Pompy głębinowe, jak sama nazwa wskazuje, służą do pompowania wody z głębokich otworów w ziemi.Innymi słowy, do pompowania czystej wody i zasilania nią domu, pól uprawnych, zakładów produkcyjnych itd. Można ją zatem wykorzystywać na potrzeby gospodarstw zarówno domowych, rolnych, jak i przemysłowych. Montuje się ją, wsadzając do głębokich studni wierconych w ziemi na działce. Jak działa taka pompa?

Jak działa pompa głębinowa?

Działanie pompy opiera się na wytwarzaniu różnicy ciśnień pomiędzy tłoczoną cieczą a stroną ssącą. Jej sercem jest wirnik połączony z wałem silnika za pomocą sprzęgła, który uruchamia się w momencie poboru wody. Dlatego, dla sprawnego zaopatrzenia w domu punktów poboru jak krany w kuchni, łazience, ogrodzie, liczy się moc silnika i wydajność pompy. Decydują one o uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia cieczy, które wypchnie ją w pożądanym czasie. W domach jednorodzinnych ma to szczególne znaczenie, gdy chcemy zmyć naczynia, wziąć prysznic itd. Zaś w zakładach przemysłowych, gdy potrzebujemy wody, chociażby do czyszczenia maszyn. Czym kierować się przy wyborze pompy?

Pompy głębinowe — jak wybrać

Pompa głębinowa to urządzenie, które montujesz zwykle kilkanaście metrów pod ziemią — dużo zależy od tego, na jakiej głębokości znajduje się lustro wody. Jest to więc sprzęt, który musi być zrobiony z materiałów odpornych na warunki tam panujące mieć skuteczne chłodzenie silnika. Wybierając pompę do użytku w gospodarstwach domowych oblicz zapotrzebowanie i przeznaczenie wody, a następnie zwróć uwagę rodzaj studni i wysokość podnoszenia. To wszystko ma wpływ na wybór typu pompy i jej parametry. Zajrzyj na tę stronę https://www.sklep-watermark.pl/pompy-glebinowe i sprawdź, jaki masz wybór.

Gdzie kupić pompę głębinową

W tej chwili pompę głębinową możesz kupić nawet w sklepach budowlanych czy na portalach aukcyjnych. Jednak zwykle są to pompy, które zaspokajają bardzo małe potrzeby i nie nadają się do codziennego intensywnego użytku.Dlatego zaufaj specjalistom, którzy pompy głębinowe sprzedają od lat i mają dużą wiedzę na ich temat. Odwiedź sklep internetowy z pompami głębinowymi https://www.sklep-watermark.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *