Wiertarki – jakie są rodzaje i typy, przegląd produktów

Do profesjonalnej obróbki aluminium, metali wykorzystuje się wiertarki różnego typu. W dzisiejszym wpisie chcielibyśmy zaprezentować Państwu wszystkie rodzaje i typy wiertarek występujących na świecie.

WIERTARKI

Zacznijmy od tego, z jakiego rodzaju i typu wiertarkami możemy się spotkać w wszechobecnych warsztatach, zakładach ślusarskich, warsztatach samochodowych, firmach produkcyjnych itd. Są to przede wszystkim:

  • Wiertarko frezarki
  • Wiertarki magnetyczne
  • Wiertarki stołowe
  • Wiertarki kolumnowe
  • Wiertarki ręczne udarowe jednobiegowe, dwubiegowe
  • Wiertarki promieniowe
  • Wiertarki z bezstopniową regulacja obrotów
  • Wiertarki z napędem pasowym

Wszystkie wymienione urządzenia występują w konfiguracjach z silnikiem napędzanym prądem 230 lub 400V w zależności od wielkości maszyny.

Wiertarko frezarki to urządzenia do obróbki metalu dzięki której operator ma możliwość wiercenia, gwintowania i wykonywania obróbki za pomocą frezów.

Wiertarki magnetyczne występują w w wersji magnesowej lub elektromagnetycznej z tzw. przylgą elektromagnetyczną. Wykorzystywane do wykonywania odwiertów w metalach rożnego typu.

Wiertarki stołowe to najpopularniejsze urządzenia wielofunkcyjne, mając na myśli szeroko rozumiane wiercenie w zakładach stolarskich, ślusarniach.

Wiertarki kolumnowe to urządzenia dzięki którym obróbka nabiera znaczenia. Wykonują otwory precyzyjnie i dokładnie, tak jak oczekują tego profesjonaliści. Duże masywne urządzenia dla przemysłu i zaawansowanych warsztatów, ślusarni.

Wiertarki ręczne udarowe z jednym lub dwoma biegami, elektronarzędzia które znajdują swoje miejsce w niemalże większości warsztatów i domów. Wykorzystywane do wykonywania na szybko prostych otworów w ścianach, drewnie, metalach, tworzywach sztucznych itp.

Wiertarki promieniowe to urządzenia do pracy ciągłej w zakładach, gdzie ważna jest precyzja i szybkość pracy, 2w1. Urządzenia tego typu pracują w najcięższych warunkach, doskonale sobie z nimi radząc.

Wiertarki z bezstopniową regulacja obrotów umożliwiają elektroniczną regulację obrotów, lub są wyposażone w mechaniczną przekładnię pasową. Przeznaczone do częstej pracy w warsztatach, ślusarniach.

Wiertarki z napędem pasowym jak sama nazwa wskazuje, napędzane są specjalnym pasem, występują w wersji stołowej lub kolumnowej. Duże, masywne urządzenia wyposażone w szybkomocujące uchwyty wiertarskie. Posiadają zębate pasy napędowe lub aluminiowe koła pasowe. Wykorzystywane w dużych warsztatach obróbczych, w fabrykach, ślusarniach i na produkcji.

Wiertarki ECI to urządzenia które znajdują swoje zastosowanie w setkach firm w całej Europie. A to głównie dlatego, iż zostały przygotowane niemalże pod każdą działalność obróbczo – produkcyjną.

Mamy nadzieję że udało nam się przedstawić Państwu najważniejsze informacje o wiertarkach występujących w przemyśle i budownictwie, a ich dobór będzie teraz nieco łatwiejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *