Wiertnica hydrauliczna a elektryczna – które rozwiązanie wybrać?

Wiertnice są urządzeniami potrzebnymi do wykonywania różnego rodzaju odwiertów, między innymi w celu przygotowania sieci kanalizacyjnej, gazociągu czy przyłączy instalacji elektrycznej. Wiertnica ma za zadanie wykonać otwór oraz wprowadzić w niego rurę, dzięki której później będzie możliwe połączenie budynku z mediami. A która wiertnica jest lepsza – hydrauliczna czy elektryczna?

Dlaczego wiertnica?

Wiertnice są wykorzystywane na różne sposoby, ich zastosowanie bowiem jest nieodzowne na placach budowy. Służą do wykonywania odwiertów. Celem jest stworzenie sieci kanalizacyjnej, sieci gazociągowej, sieci ciepłowniczej czy też przyłączy elektrycznych w instalacji. To niezbędny element pracy budowlanej, która odbywa się nie zawsze w miejscu łatwo dostępnym. Tam jednak warto sięgnąć po wiertnicę poziomą, która pracuje bezinwazyjnie dla okolicznych zabudowań i jest skutecznym i prostym rozwiązaniem dla wielu firm. Dostępna między innymi za pośrednictwem strony http://staltechnika.pl/oferta/.

Hydrauliczna czy elektryczna?

Zasadniczy podział wiertnic odbywa się na poziomie zasilania. Oczywiście mówimy tu już o jednym rodzaju maszyn, np. wiertnicach poziomych. Najczęściej korzysta się z wiertnic hydraulicznych lub elektrycznych. Elektryczne są zasilane silnikiem, który potrzebuje agregatu prądotwórczego. Jest to rozwiązanie dobre w miejscach mniej dostępnych. Z kolei wiertnica hydrauliczna opiera się na działaniach agregatu hydraulicznego, który jest napędzany silnikiem spalinowym. Działanie obu wiertnic jest jednak zasadniczo bardzo podobne.

W jaki sposób pracują wiertnice?

Wiertnica nie tylko wykonuje odwierty w określonym rejonie i na określonym obszarze, ale także służy do wprowadzania w te odwierty rur. Zasadniczą różnicą będzie tu więc nie tylko moc wiercenia, która może być różna w zależności od modeli wiertnicy dostępnej na http://staltechnika.pl/oferta/, ale także szerokość rur. Wiele modeli ma regulowaną średnicę odwiertu i wprowadzanej rury, co jest rozwiązaniem praktycznym i skutecznym w wielu pracach budowlanych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *