Wykonawca instalacji fotowoltaicznej- jak go wybrać?

Wykonanie instalacji fotowoltaicznej- bez względu czy będzie ona przeznaczona dla prywatnego klienta, czy też klienta biznesowego- jest zadaniem niezwykle wymagającym. Tak naprawdę, nie wystarczy jedynie umieścić ogniwa słoneczne na stelażach, bez podłączenia do nich specjalnego okablowania oraz reszty osprzętu. To właśnie z tego względu wykonaniem całej i sprawnie działającej instalacji zajmują się zwykle wykwalifikowane firmy. Jednocześnie wraz ze wzrostem popularności samej fotowoltaiki, takich firm na rynku pojawia się coraz więcej, co może znacznie utrudnić wybór przeciętnemu klientowi. Wobec tego na co warto zwrócić uwagę i co uwzględnić przy wyborze dostawcy takiego rozwiązania?

Przejrzyj dokładnie portfolio firmy

Obecnie wszystko rozgrywa się na łamach Internetu. To właśnie tam firmy docierają i nawiązują kontakt ze swoimi klientami i właśnie tam zawierane są transakcje. Wobec tego nie jest tajemnicą, że każda firma zajmująca się fotowoltaiką posiada w sieci swoją stronę. Dodatkowo jeszcze lepiej będzie, jak będą one posiadały tam swoje portfolia, jak zrobiła to chociażby firma RAWICOM. Portfolio to nic innego jak zestaw dobrej jakości zdjęć, które pokazują dotychczasowe realizacje projektów. Takie portfolia tak naprawdę pomogą nam ocenić, czy to co widzimy na zdjęciach do nas przemawia i chcemy zyskać podobny projekt, czy może lepiej będzie poszukać innego wykonawcy.

Jak prezentuje się współpraca z daną firmą?

Zanim wybierzemy konkretnego wykonawcę, warto samodzielnie się przekonać, jak może wyglądać przyszła współpraca. Wystarczy bowiem napisać prostego maila czy zadzwonić i poprosić o krótką konsultacje. Niektóre firmy jak np. RAWICOM są wstanie jednorazowo przesłać nawet katalog ofertowy wraz z proponowanym cennikiem w wersji elektronicznej. W ten sposób uzyskamy wszystkie niezbędne informacje i będziemy mogli podjąć właściwą decyzję. Chyba nie trzeba wyjaśniać, że jeśli na tym etapie poczujemy, że dany dostawca rozwiązania nie ma profesjonalnego podejścia, to od razu dobrze będzie podziękować za współpracę.

Co o danym dostawcy mówią inni klienci?

Finalnie warto ponownie wykorzystać moc Internetu i poszukać opinii i recenzji na temat danego dostawcy. Warto spojrzeć na niego przez pryzmat tego, jak ocenili go inni klienci i w jaki sposób się o nim wyrażają. Oczywiście będzie to jedynie drogocenna wskazówka, która powinna pomóc nam podjąć finalną decyzję. Pamiętajmy jednak, by zawsze stawiać swoje własne przeczucia i potrzeby na pierwszym miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *