Wyposażenie toalety w hotelu o wysokim standardzie – o czym należy pamiętać?

Konkurencja w branży hotelowej jest ogromna, dlatego swoim klientom trzeba oferować to, co najlepsze, zwłaszcza jeśli dotyczy to hotelu o wysokim standardzie. O ile wyposażenie pokoju hotelowego w ramach wybranej aranżacji nie jest trudne, o tyle dostosowanie do jego poziomu przylegającej do pokoju toalety stanowi większe wyzwanie. Zatem warto zastanowić się jak powinna być ona wyposażona. Już na początku zdradzimy, że dużą rolę będą tu odgrywać udogodnienia takie jak np. suszarki basenowe.

Urządzenia sanitarne i armatura z montażem podtynkowym

W toalecie o wysokim standardzie niezwykle istotne znaczenie ma estetyka i zastosowanie najnowszych rozwiązań technologicznych. Dlatego jedynym i najlepszym wyborem jest tutaj zastosowanie montażu podtynkowego urządzeń sanitarnych, co znacznie ułatwia pokojowym utrzymywanie czystości. Panel spłukujący jest bardzo elegancki, może być wyposażony w dodatkowe podświetlenie ledowe, co ułatwi gościom korzystanie z toalety również w nocy. Dodatkowo nie bez znaczenia jest zaadaptowanie niewielkiej wyspy łazienkowej z blatem i eleganckim lustrem w zdobionej ramie. Tutaj szczegóły mają duże znaczenie i należy o nie dbać. Zastosowanie armatury podtynkowej na czujnik ruchu pozwala na oszczędność wody. Takie rozwiązanie można zastosować również w przypadku prysznica, wszak luksusy luksusami, ale o wodę i jej oszczędność w myśl trendu ekologicznego należy dbać.

Dywaniki, ręczniki i szlafroki z logo hotelu – szczegóły mają znaczenie

Szczegóły w postaci dodatków są bardzo ważne. Dlatego dywaniki toaletowe wymieniane dla każdego gościa, a także ręczniki i szlafroki są niezbędnym elementem toalety o wysokim standardzie. Oczywiście wszystko powinno być opatrzone eleganckim logo hotelu i być utrzymane w dominujących we wnętrzu barwach. Oczywiście jak w przypadku każdego hotelu, także w tym o wysokim standardzie poleca się białe akcesoria, gdyż w ten sposób można podkreślić nieskazitelną czystość sanitariatu. Warto podkreślić, że ręczniki i szlafroki powinny być tutaj lekko podgrzewane, co sprawia wrażenie ekskluzywności. Do tego celu stosuje się autoklaw, w którym sterylizowane są również materiały. W toalecie mogą znaleźć się również świece zapachowe.

Dodatkowe kosmetyki wysokiej jakości – SPA w hotelowej łazience

Przypokojowe toalety wyróżniają się również dostępnością do kosmetyków z najwyższej półki. Zatem każdy gość otrzymuje nie tylko zapachowe mydełko z logo hotelu, ale również zestaw SPA czyli sól do kąpieli, peelingi i balsamy do ciała. W ten sposób tworzy się mini strefa SPA, z której po całym dniu chętnie się korzysta. Jeśli mamy do czynienia z apartamentem to do dyspozycji gościa jest często również wanna z hydromasażem i tu wszystkie środki i olejki zapachowe są jak najbardziej pożądane.

Przydatne urządzenia w strefie umywalkowej i udogodnienia instalacji elektrycznej

W każdej toalecie, także tej o podwyższonym standardzie niezbędna jest suszarka do włosów basenowa w strefie umywalkowej. Dzięki temu można przyjemnym nawiewem o odpowiedniej temperaturze wysuszyć włosy w warunkach próżniowych bądź też skorzystać z kompaktowych suszarek basenowych wyposażonych w dyfuzor i ogranicznik mocy, co przekłada się na mniejsze zużycie elektrycznej. Poza tym nie może zabraknąć dozowników mydła, oczywiście bezdotykowych, a także suszarek do rąk z filtrem HEPA, pochłaniającym większość groźnych bakterii, wirusów, a także grzybów. Zastosowanie gniazdek bryzgoszczelnych to niezbędnik. Mogą być one zabudowane w blacie umywalki, co zwiększa jeszcze estetykę wnętrza i sprawia, że design toalety staje się ultranowoczesny.

Najwyższy standard wyposażenia toalety hotelowej wymaga zastosowania wszystkich możliwych udogodnień, nawet jeśli mamy do czynienia ze stosunkowo małą przestrzenią, choć już sam standard wymaga by łazienka nie była zbyt ciasna. Istotne znaczenie ma także wykończenie. Antypoślizgowa powierzchnia podłogi to niezbędnik w każdej toalecie, niezależnie od jej standardu, jednak w tej reprezentacyjnej warto pomyśleć o zastosowaniu spieków kwarcowych, nie tylko na podłogi, ale również do wykończenia wyspy łazienkowej czy parapetu. W ten sposób można nadać wnętrzu wytwornego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *