Zabłocie – ciekawa lokalizacja w Krakowie

Jeżeli chodzi o zakup mieszkania to często najważniejsza jest dla nas lokalizacja. Bliskość szkoły, naszego miejsca pracy czy też innych udogodnień będzie dla nas podstawowym kryterium. Dużo łatwiej jest szukać w mieście, które dobrze znamy, a co jeśli nie mamy zbyt dużej wiedzy na ten temat. W tym artykule postaramy się pomóc szukającym mieszkania w Krakowie przybliżając dzielnicę Zabłocie pod względem rynku nieruchomości. Znajdziemy tam wiele mieszkań wartych uwagi.

Krótka historia Zabłocia

Jest to stosunkowo młoda dzielnica, która została wydzielona z dawnych terenów przemysłowych Podgórza. Do 1989 roku mieściły się tutaj liczne zakłady państwowe. Po transformacji większość z nich została zlikwidowana. Aby ratować dzielnicę przed wyludnieniem miasto zaplanowało szereg inwestycji takich jak budowa mostu Kotlarskiego czy dwóch nowych uniwersytetów Krakowskiej Akademi im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego i Krakowskiej Szkoły Artystycznej. Było to częścią szerszego programu rewitalizacji i aktywizacji dzielnicy.

Wkrótce swoje siedziby przeniosły tu międzynarodowe korporacje i zaczął się boom mieszkaniowy. Od tego czasu Zabłocie przeżywa intensywny rozwój. Budują się nowe osiedla i firmy.

Co Zabłocie oferuje mieszkańcom

To co sprawia, że mieszkania na Zabłociurozchodzą się tak szybko to dostęp do wszelkich udogodnień. Mamy tutaj przedszkola, szkoły podstawowe, a także dwa ważne uniwersytety. Najbliższe centrum handlowe znajduje się bardzo niedaleko, po drugiej stronie Wisły. Jest to Galeria Kazimierz. W bliskiej okolicy znajdziemy też Krakowskie Centrum Handlowo Targowe. Oprócz straganów i sklepów znajdują, się tam zakłady usługowe takie jak krawiec czy fryzjer. Na samym Zabłociu nie ma problemu z dostępem do siłowni i klubów fitness. Jest tu też duża oferta gastronomiczna. Pod tym względem dzielnica jest równie atrakcyjna dla turystów jak i mieszkańców.

Zabłocie to świetnie skomunikowane miejsce w Krakowie. Kursują tutaj szybkie tramwaje linii 50, którymi bez przeszkód dostaniemy się w inne części miasta. Zabłocie ma też swój dworzec kolejowy, z którego bez przesiadek dostaniemy się do Wieliczki czy Krynicy Zdroju. Zagęszczenie aut w dzielnicy jest dosyć spore. Zdarzają się korki, a znalezienie miejsca parkingowego bywa problematyczne. Rekompensuje to niezawodna komunikacja miejska i dużo udogodnień dla rowerzystów w postaci ścieżek i miejsc gdzie można przypiąć rower.

To co stanowi o dużej popularności mieszkań w tej dzielnicy to przede wszystkim rynek pracy. W Zabłociu wiele firm lokuje swoje biura. Z tego powodu znaczna cześć ludzi decyduje się na mieszkanie w Zabłociu aby mieć blisko do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *