Zajmujesz się okablowaniem? Tego nie może Ci zabraknąć!

Montowanie kabli i przeciąganie przewodów to z pewnością zawód, który wymaga przede wszystkim precyzji i cierpliwości. Nie da się ukryć, że zwykle najwięcej problemów sprawia osadzanie przewodów w mikrokanalizacji, czyli w tak zwanych przewodów światłowodowych. Osoby zajmujące się tą pracę nie mają łatwego zadania. Nawet najmniejszy błąd może zaważyć na jakości całego, wykonanego okablowania. Wobec tego oczywistym staje się fakt, że niezbędne są odpowiednie maszyny i narzędzia, które pracę mogą znacznie ułatwić i co najważniejsze, zmniejszyć ewentualne ryzyko popełnienia błędu. Co więc staje się niezbędne do montowania okablowania?

Wdmuchiwarka światłowodowa do kabli- niezbędne akcesorium

Osadzanie przewodów w systemach mikrokanalizacji czy też przygotowanych do tego duktach- jak zostało to już wspomniane- nie jest proste. Niezbędna jest więc specjalistyczna aparatura. Wdmuchiwarka światłowodowa jest więc niezbędnym elementem wyposażenia. Pozwala bowiem ona na umiejscowienie światłowodów w duktach o długości kilku kilometrów. Co więcej tego typu urządzenia nadają się zarówno do zastosowań w mikrokanalizacji jak i zastosować wewnątrzbudynkowych. Zwykle wdmuchiwarki te są wyposażone w hydrauliczne napędy, dzięki czemu mogą efektywnie pracować nawet w niskich i skrajnych temperaturach. Dodatkowo ich mechanizmy zaprojektowane są w taki sposób, by podawać kabel z gwarancją równomiernego docisku na całej powierzchni stycznej. Wobec tego przewód chroniony jest przed ewentualnymi zgięciami wewnętrznymi. Takie urządzenie staje się więc nieodłącznym elementem wyposażenia, każdego montera okablowania.

Wciągarka do kabli również okaże się przydatna

Wciągarka do kabli również okazuje się być narzędziem niezbędnym, dla każdego, profesjonalnego montera okablowania. Najlepiej zdecydować się na nieco większe maszyny spalinowe, które sprawdzą się w wielu, różnorodnych sytuacjach. Wciągarki działają dzięki stalowej linie, która z ustaloną siłą oraz prędkością wciąga kable czy przewody energetyczne lub telekomunikacyjne. Cała wciągarka spalinowa osadzona jest na niezwykle solidnym podwoziu, dzięki czemu zapewnia ona maksymalną stabilność. Dodatkowo zastosowano w niej zaczep kulowy, który umożliwia transportowanie jej w dokładnie taki sam sposób jak przyczepki. Wobec tego taka wciągarka może zachować swoją pełną mobilność i znacznie usprawnić pracę w różnorodnych warunkach. Z pewnością taki sprzęt doceni sobie każdy monter okablowania, gdyż będzie to prawdziwie nieocenioną pomocą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *