Zakup nowego mieszkania w Szczecinie – dlaczego warto wybrać opcję z wykończeniem

Mieszkanie można kupić albo w stanie deweloperskim, albo też jako wykończone pod klucz. W tym drugim przypadku to po stronie dewelopera będzie znajdowało się jego kompleksowe wykończenie według życzenia klienta. Czy to dobre rozwiązanie?

Deweloperzy sprzedają mieszkania najczęściej w stanie deweloperskim. Taka nieruchomość wymaga wtedy dodatkowych prac wykończeniowych, które kupujący może zrealizować we własnym zakresie, ale może też wybrać zewnętrzną ekipę wykończeniową.

Decydując się na usługę pod klucz, nie trzeba prowadzić prac we własnym zakresie i szukać dobrych wykonawców – to deweloper będzie zajmował się wszystkim, co będzie związane z wykończeniem wnętrza.

W skład wykończenia mieszkania pod klucz wchodzą:

  • montaż drzwi wewnętrznych
  • kładzenie podłóg – kafelki, panele podłogowe
  • malowanie ścian
  • wykończenie łazienki – montaż sanitariatów, armatury, kafelkowanie

W zależności od wybranego pakietu wykończeniowego prace mogą obejmować także inne zlecenia, na przykład wykonanie sufitu podwieszanego wraz z instalacją oświetleniową, wykonanie kuchni na wymiar, montaż osłon okiennych. Aktualnie usługa wykończenia pod klucz dostępna jest u wielu deweloperów – można z niej skorzystać także wtedy, gdy wybierzemy nowe mieszkania w Szczecinie, a także w innych miejscowościach w Polsce.

Cena usługi to w tym przypadku od około 500 złotych za jeden metr kwadratowy wzwyż. Wobec tego podwyższy ona cenę zakupu nieruchomości od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Cena obejmuje zarówno materiały, jak i robociznę. Biorąc pod uwagę problemy związane ze znalezieniem ekipy do prac wykończeniowych, a także te związane z samodzielnym poszukiwaniem i kupnem materiałów wykończeniowych, oferta pod klucz wydaje się bardzo atrakcyjna. Dodatkowo, mamy gwarancję niezmienności ceny – nie pojawią się żadne dodatkowe wydatki, które mogą nas zaskoczyć. Więcej informacji dotyczących takich nieruchomości można znaleźć na https://ronson.pl/panoramika/o-osiedlu/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *