Zegary szklane – Oryginalne i praktyczne dekoracje wnętrz

Szkło jest bardzo cennym surowcem na bazie którego powstaje niebanalny dekor. Oprócz tego używa się go produkcji ścianek działowych, drzwi, paneli kuchennych nad blat i kloszy. Jak się okazuje atrakcyjnym sposobem na ozdobienie wnętrza możne być także umieszczenie w nim szklanego zegara.

Mnóstwo kształtów i motywów

Jeśli tylko trafi się do dobrego sklepu z tego typu zegarami, zawsze można wybrać dla siebie coś specjalnego. Oprócz kwestii czysto estetycznej, czyli dopasowania zakupu do swoich preferencji, często też trzeba zwrócić uwagę na wystrój wnętrza. Nie do każdego będzie pasował zegar z motywami kwiatowymi czy z aplikacją kulinarną. Nie w każde tło wpisze się zegar minimalistyczny, mocno kolorowy czy bogato zdobiony. Dlatego też warto szukać tylko w takich miejscach, gdzie wybór jest spory, zawsze można porównać kilka modeli i zdecydować na ten najciekawszy i najlepiej pasujący do stylu pomieszczenia. Warto zerknąć na ofertę tego sklepu: https://www.tulup.pl/zegary-na-szkle i zobaczyć, jak zjawiskowo wygladają niektóre ze szklanych zegarów ściennych.

Idealne dopasowanie

Wiadomo, że im większe pomieszczenie, tym większy zegar powinien znaleźć się na ścianie. Jeśli będzie miał odpowiednie gabaryty, wtedy stanie się lepiej widoczny i ciekawie ozdobi pomieszczenie. W mniejszych wnętrzach lepiej nie przesadzać z wielkością zegara, ponieważ wtedy może on zdominować cały wystrój. Tymczasem ma on tylko delikatnie je definiować, stanowić jedynie subtelne dopełnienie tła i dekoru. Mając do wyboru różne, barwne nadruki warto wybrać takie, które będą korespondowały z charakterem pomieszczenia. W kuchni można zawiesić zegary na szkle z aplikacją kulinarną, z owocami czy warzywami, natomiast w salonie można sobie pozwolić na więcej. Umieszczając zegar obok kominka można zdecydować się na tarczę z motywem ognia, a przy oknie z krajobrazem. Z kolei w sypialni powinny być to aplikacje stonowane, spokojne, które nie będą burzyły klimatycznego charakteru tego miejsca. Ciekawym pomysłem będzie umieszczenie kilku szklanych akcentów w miejscu, w którym znajduje się zegar. Może to być wazon, obraz za szkłem, karafka z trunkiem czy szklany, witrażowy klosz dopasowany kolorystycznie do barw zegara. Pomysłów jest mnóstwo.

Zegary na szkle staja się coraz popularniejsze i chętnie są kupowane. Jeśli ktoś pragnie wnieść do swojego domu sporo świeżości i nowoczesności z takim dekorem jest to jak najbardziej możliwe. Zegar ze szkła to także szczypta artyzmu, którą warto ocieplić każde wnętrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *