Aranżacja pokoju dla chłopca

Pełnym energii chłopcom potrzeba w pokoju dużo miejsca do zabawy oraz mebli, na które będą mogli się wspinać i które nie dadzą się łatwo zniszczyć. Warto także zapytać ich o ulubione kolory, bo tu na pewno bedą mieli osobiste preferencje.
Kosmiczne łóżko
Centralnym meblem w sypialni jest łóżko i chłopcom na pewno będzie zależało, by wyglądało jak najatrakcyjniej. Łóżko malucha za pomocą płyt MDF łatwo można zmienić w samochód czy statek kosmiczny. Świetnie sprawdzi się równiez łóżko piętrowe z miejscem na biurko i komputer pod spodem. Drabinki i liny, które można na taki łóżku zawiesić to doskonałe akcesoria do zabawy. Starsi chłopcy będą być może woleli klasyczne łóżko z metalowymi poręczami albo przypominające wojskowe łóżka polowe.
Tylko bez tłoku
Liczbę mebli w pokoju chłopca warto ograniczyć do minimum – nawet w małym pokoju musi być dość wolnego miejsca do zabawy. Półki na ścianie i haczyki na ubranie mogą zastąpić szafę. Można też przymocować rolki do nóżek komody, żeby swobodnie dała się przesuwać. Podłoga z desek będzie lepsza do zabawy samochodzikami niż dywan czy wykładzina. Przyda się też mały stolik, na którym będzie można budować konstrukcje z klocków.
Pudła i schowki
W utrzymaniu porządku w zabawkach i rzeczach osobistych pomoże jak największa liczba schowków i pojemników. Mogą to być otwarte regały zapełnione pudełkami, komody z wieloma szufladami czy wiklinowe kosze z przykryciem, w których zmieszczą się swetry czy buty. Przydatne będą też płytkie kosze na rolkach, które wypełnione zabawkami można wsunąć pod łóżko.
Pokój małego chłopca warto urządzić jak najtańszym kosztem – wtedy nie będziemy mieć nic przeciwko stanowczemu żądaniu zmiany dekoracji, które z pewnością usłyszymy, gdy maluch zmieni się w nastolatka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *