Budowa domu krok po kroku

Żeby budowanie domu przebiegało dobrze oraz najmniej obciążało kieszeń inwestora, obowiązkowo dokładnie zaplanuj następne etapy budowy.
I etap budowy domu – stan zerowy Etap stanu zerowego zaczyna się zazwyczaj od ogrodzenia całego placu budowy. W następnej kolejności należy wyznaczyć precyzyjną lokalizację naszego domu. Pamiętajmy, iż wyznaczenie nieruchomości w obszarze może zrobić tylko profesjonalny geodeta. Po wyznaczeniu nieruchomości następuje wyrównanie działki oraz przygotowanie fundamentów i piwnicy. Podczas budowy fundamentów musimy pamiętać o izolacji części podziemnej i o rozprowadzeniu poziomych elementów kanalizacyjnych.
II etap budowy domu – stan surowy otwarty
Zaczęcie etapu drugiego powinniśmy zostawić na miesiące wiosenne. Gdy chcemy dobrze pokierować robotami budowlanymi, skontaktujmy się wcześniej z ekipą murarską i z dekarzem. Etap stanu zerowego obejmuje wykonanie wszystkich ścian zewnętrznych, sufitów orazschodów betonowych. Po ukończeniu tychże prac przystępujemy do wykonania więźby dachowej, komina, pokrycia dachu i potencjalnego zamontowania okien dachowych. Etap stanu surowego może pochłonąć dosyć znaczną ilość gotówki (od 40 do 45% wartości całkowitej inwestycji).
III etap budowy domu – stan surowy zakończony
W trzecim etapie budowy koncentrujemy się na wykonaniu instalacji elektrycznych, wodno – kanalizacyjnych i gazowych. Potrzebne będzie również osadzenie wszystkich drzwi zewnętrznych, i również wykonanie stolarki okiennej. W czasie zakończenia trzeciego etapu budowy, nasza nieruchomość będzie już dobrze przygotowana do zimy.
IV etap budowy domu – wykończenie i prace montażowe
Etap czwarty zaczynamy od montażu urządzeń grzewczych (piece, kominki, grzejniki itp). Po zrobieniu tych prac podchodzimy do wykończenia wnętrza domu. V etap budowy domu – ukończenie budowyJest to etap, w jakim spełniamy wszelkie kwestie urzędowe. Żeby legalnie zamieszkać w naszym domu musimy zgłosić zawiadomienie o ukończeniu budowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *