Grzyb na ścianie, a podciąganie kapilarne. Jak poradzić sobie z tymi problemami?

Duża wilgotność murów wpływa na nie destrukcyjnie, a jednocześnie jest świetnym środowiskiem dla rozwoju pleśni. Sprawdźmy, jak można temu zaradzić.

Gród Kraka założony został nad królową polskich rzek, Wisłą. Zabytkowa starówka została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO w 1978 r. jako jedna z pierwszych 12 obiektów. Nie można więc dopuścić, aby znajdujące się na jej terenie nieruchomości, ale także wszystkie inne położone na terenach podmokłych zniszczyła woda. Stosowanie doraźnych metod osuszania przynosi tylko tymczasowy efekt, a innym razem bywa zupełnie nieskuteczne. Co zrobić, aby ochronić swoje zdrowie przed pleśnią, a nieruchomość przed wodą?

Osuszanie budynków – Kraków

W celu osuszenia budynku stosuje się różne metody. Niektóre określane są jako inwazyjne. Oznacza to, że w przypadku nieruchomości objętych opieką konserwatora zabytków, konieczne będzie uzyskanie jego zgody na zastosowanie takiego środka. Nawet jeśli nie jest to wymagane, to może stwarzać zagrożenie dla konstrukcji obiektu. Z kolei zastosowanie dmuchaw i nagrzewnic jest kosztowne i może wiązać się z uciążliwym hałasem. Efekty takich działań są nieznaczne i tymczasowe. W takich okolicznościach potrzebne jest osuszanie budynków. Kraków ma specjalistów w tej dziedzinie, a znaleźć ich można na https://www.aquapol.pl/krakow/.

Grzyb w domu – jak się go pozbyć?

Wilgoć i pleśń są ze sobą ściśle powiązane. Wykluczenie jednego elementu układanki, skutecznie usuwa także drugi. Metoda stosowana przez firmę Aquapol stanowi barierę, przez którą woda nie może się przedostać. Polega ona na zakłóceniu procesu podciągania kapilarnego. Jest to proces chłonięcia przez ściany wilgoci. Dzięki takiej zmianie woda może być ściągana ku dołowi siłami grawitacji, co pozwala odprowadzić jej nadmiar z murów. W konsekwencji odzyskują one swój naturalny poziom wilgoci. Wówczas nadają się do naprawy lub remontu i można je dodatkowo wzmocnić. System gwarantuje skuteczność działania przez minimum 20 lat. Jest to wystarczająco długo, aby w komfortowych warunkach zaplanować i wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia przed wilgocią. Grzyb w domu? To nie problem. Więcej informacji dostępnych jest na https://www.aquapol.pl/blog/grzyb-w-domu/.

Niebezpieczeństwo

Woda w murach działa destrukcyjnie na ich strukturę, co znacząco je osłabia. Prowadzi to do rozprzestrzeniania się wilgoci w nieruchomości, która jest świetnym środowiskiem dla pleśni. Wpływa ona niekorzystnie na nasze zdrowie i może realnie zagrażać życiu. Z kolei nieustannie degradowane przez wodę mury w skrajnym wypadku mogą się zawalić, niszcząc często dobytek całego życia. Dlatego w trosce o zdrowie własne i bliskich, a także dobry stan nieruchomości, warto postawić na osuszanie. Kraków jest narażony na podciąganie kapilarne, ale dzięki systemowi Aquapol można skutecznie pozbyć się problemu wilgoci.

Grzyb na ścianie, to efekt wchłaniania wody przez ściany budynków. Problem z racji wieku dotyczy starszych nieruchomości, ale także tych nowych bez odpowiedniej izolacji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na rozwiązanie problemu, które będzie skuteczne i przyniesie wieloletni efekt. Odpowiedzią na te potrzeby jest system Aquapol, który gwarantuje spokój na minimum 20 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *