Bramy automatyczne – akcesoria najważniejsze

Polacy doskonale wiedzą o tym, że zdecydowanie się na bramę automatyczną to komfort. Dlatego coraz częściej właśnie tego typu bramy pojawiają się na polskich posesjach. Należy jedynie pamiętać o tym, by kupować bramy i pozostałe akcesoria od sprawdzonych producentów. Trzeba dokładnie przemyśleć, jakie akcesoria będą wprost dopasowane do warunków panujących na Naszej posesji. A w przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zasięgnąć opinii sprzedawców i monterów.

Najważniejsze akcesoria – co się do nich zalicza?

Najważniejsze akcesoria do bram automatycznych to: piloty, fotokomórki, lampy sygnalizacyjne, radia, videofony, domofony, anteny, klawiatury kodowe, centrale sterujące. W przypadku bram przemysłowych będą to płyty indukcyjne. Im bardziej brama jest unowocześniona tym większej liczby akcesoriów się domaga. Jeśli już więc wiemy, jaki typ bramy chcemy posiadać to powinniśmy wybierać akcesoria wprost pod to przeznaczenie. Na rynku dostępne są zestawy do bram przesuwnych, garażowych lub skrzydłowych. W kompletach znajduje się potrzebny osprzęt. Najczęściej zestawy do bram przesuwnych i skrzydłowych dopasowuje się jako komplety rozszerzone lub podstawowe. Jeśli chodzi o bramy garażowe to należy dookreślić, czy mają to być komplety dla jednego samochodu, czy na dwa pojazdy. Automatyzacja takich bram, w której podstawą są napędy zostanie w pełni dopasowana do oczekiwań użytkownika. Oczywiście, akcesoria należy zawsze dobierać pod producenta od którego posiada się napęd. Podstawowy zestaw do bram przesuwnych i skrzydłowych wyposażony jest w: siłowniki lewostronne i prawostronne, kondensatory rozruchowe, elementy montażowe, centralę sterującą, obudowę centrali sterującej, fotokomórkę, pilot, kartę radiową oraz w uniwersalny klucz do odblokowania napędu. Użytkownik może zdecydować się także na dodatkowy osprzęt, kiedy chce aby korzystanie z bramy było jeszcze bardziej komfortowe. Piloty obsługujące napędy do bram dobierane są na podstawie dopasowania częstotliwości, typu kodowania oraz ilości przycisków. Lampy sygnalizacyjne przydadzą się, kiedy chcemy ostrzec inne osoby, że brama pozostaje w ruchu. Poza tym, można zdecydować się na otwarcie bramy przy pomocy karty zbliżeniowej. Jest to bardzo nowoczesna opcja. Coraz częściej użytkownicy bram decydują się też na zainstalowanie fotokomórki, aby podnieść poziom bezpieczeństwa związany z eksploatowaniem bramy. Fotokomórki zabezpieczają bowiem przejazd oraz miejsce, w którym znajduje się brama przy otwarciu. Korzystanie z pilota domaga się zaopatrzenia w odbiornik radiowy. Musi być to odbiornik dedykowany do wskazanego modelu pilota. Większy zasięg pilota? Zagwarantują go specjalne anteny. Stosuje się też klawiatury kodowe, wtedy gdy ma się zamiar udostępnić kod innym osobom. Osprzęt elektroniczny przeznaczony do bram zautomatyzowanych bram jest duży i znajduje wiele zastosowań. W związku z tym, można znacząco poprawić codzienny komfort, decydując się na wybór konkretnych urządzeń. Można zdecydować się na pakiet podstawowy lub też pakiet poszerzony. Producenci mają bogate oferty pośród których klienci znajdą odpowiednie dla siebie rozwiązania. Do każdej bramy można znaleźć kompatybilne urządzenia, usprawniające jej działanie.

Nowoczesne domofony do bram zautomatyzowanych

Warto zdecydować się na nowoczesne domofony do bram zautomatyzowanych, dzięki którym można będzie jeszcze przed otwarciem bramy dowiedzieć się, kto chce się dostać na teren posesji. Domofony, tuż obok videfonów stanowią niezawodny system komunikacji pomiędzy właścicielem posesji a osobami, które chcą się dostać na jej teren. Można decydować się na domofony oparte na najprostszych rozwiązaniach technologicznych, jak i na bardziej rozbudowane opcje. Jedno jest pewne: w prosty sposób i szybko dowiemy się, kto chce się dostać na teren posesji. Można nawet zdecydować się na zakup zestawu wzbogaconego o obraz, jak i o komunikowanie za pomocą telefonu komórkowego. Bramofony jako urządzenia elektryczne stwarzające szansę na nawiązanie komunikacji głosowej na małych odległościach są nie do zastąpienia. Nie trzeba żadnego pośrednictwa centrali. Wystarczy kaseta bramowa umieszczona na zewnątrz i wewnętrzna słuchawka unifonu. Większość domofonów wyposażona jest w klawiaturę numeryczną. Służy ona do wprowadzania kodu, do otwarcia drzwi. Po podaniu właściwego hasła wyzwolony jest przekaźnik, zasilający elektrozaczep, który następnie zostaje odblokowany. Można też wykorzystywać karty zbliżeniowe. Innym rozwiązaniem jest domofon IP. To zaawansowane urządzenie, pozwalające się na łączenie z drugą osobą, niezależnie od tego w jakim miejscu się znajdujemy. Gwarantuje to nieograniczoną mobilność. Nie ma też mowy o tym, że jakikolwiek gość będzie przeoczony. Domofony IP wykorzystują aktywację zdalnego mechanizmu otwierania zamka drzwi podczas rozmowy z gościem, który stoi przy furtce. Można pozostawać z dala od budynku i nadal kontrolować własną posesję. Dlatego też dużo właścicieli bram zautomatyzowanych decyduje się na taki zakup.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *