Kiedy warto zdecydować się na okap podszafkowy?

Okapy o konstrukcji podszafkowej mogą sprawdzić się w każdej kuchni. Kiedy warto zdecydować się na kupno takiego sprzętu?

Okap podszafkowy to okap, który umożliwia montaż pod szafką kuchenną. Możemy spotkać się także z innymi nazwami tych okapów, na przykład szafkowe czy nadkuchenne. Dzięki temu nie zajmuje on tak dużo miejsca jak okap tradycyjny, a przy tym nie rzuca się tak bardzo w oczy.

Aktualnie w sprzedaży czeka na nas szeroka gama różnych okapów podszafkowych, które można dopasować do wielu wnętrz – kuchni tradycyjnych oraz nowocześnie urządzonych. Gdy także zastanawiasz się nad takim modelem, sprawdź z nami, kiedy warto go kupić!

Okapy podszafkowe i ich konstrukcja

W przypadku okapów podszafkowych konstrukcja tego typu urządzenia jest nieco inna niż w tradycyjnych okapach ściennych. Okapy te posiadają spłaszczoną budowę, aby mogły zmieścić się pod szafką.

Najczęściej posiadają szerokość jednej szafki kuchennej od 45 cm do 90 cm, przy czym najbardziej popularne warianty to 50 cm oraz 60 cm.

Okapy do montażu pod szafkami dostępne są w różnych wariantach do wyboru. Można kupić je także jako okapy szufladowe – teleskopowe. W tym przypadku mamy do czynienia z dodatkową funkcją, która polega na wysunięciu frontu okapu do przodu, a tym samym powiększeniu jego powierzchni. Takie rozwiązanie powoduje, że okap jest bardziej wydajny w codziennej pacy.

Podobnie jak inne rodzaje okapów, także okapy podszafkowe charakteryzują się dwoma trybami pracy, które pozwalają na dokonanie ich montażu w każdej kuchni.

Tryby pracy okapów podszafkowych:

  • wyciąg – okap wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej, która odprowadza zużyte powietrze z kuchni na zewnątrz
  • pochłaniacz – urządzenie wyposażone jest w dwustopniowe filtry metalowe – aluminiowe oraz węglowe, które zatrzymują zanieczyszczenia oraz zapachy, sprzęt tego rodzaju nie wymaga podłączenia do instalacji wentylacyjnej

Gdy zatem w kuchni, a dokładnie w miejscu, nad którym znajduje się kuchenka, nie mamy dostępu do wentylacji, wówczas możemy zdecydować się na zakupienie pochłaniacza. Warto jednak wskazać, że bardziej wydajny w pracy będzie okap działający jako wyciąg.

Okapy podszafkowe oferowane są w wielu wariantach kolorystycznych do wyboru, dlatego też możemy dostosować je indywidualnie do aranżacji wnętrza.

Kto oferuje dobre okapy kuchenne podszafkowe?

Aktualnie okapy podszafkowe oferuje wielu producentów. Szeroka gama stylowych modeli znajduje się w asortymencie sklepów internetowych ze sprzętem AGD lub na stronach producentów okapów kuchennych.

W sklepach można znaleźć okapy podszafkowe działające jako wyciągi i pochłaniacze. Urządzenia te wyposażane są w wysokowydajne turbiny, a także w dobrej jakości filtry dla maksymalnego zadowolenia klientów.

Okap podszafkowy – sprawdzi się w każdej kuchni!

Podsumowując, okapy podszafkowe to propozycja przeznaczona do każdej kuchni. Gdy nad kuchenką chcemy zamontować szafki i uzyskać jeszcze więcej przestrzeni do przechowywania, wówczas okapy tego typu sprawdzą się najlepiej!

Małe kuchnie nie są jednak jedyną przestrzenią, gdzie okapy tego typu sprawdzą się świetnie. Również można zastosować je do aneksów kuchennych czy też do tych wnętrz, w których zależy nam na tym, aby okap był jak najmniej widoczny, na przykład w kuchniach minimalistycznych.

Okapy podszafkowe będą zatem doskonałym wyborem o różnych aranżacji – sprawdź już teraz różne modele dostępne on-line i wybierz taki, który będzie strzałem w dziesiątkę w Twojej kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *