Najlepsze sposoby na okna bez smug!

Mimo, iż mycie okien nie należy do zbyt skomplikowanych czynności, potrafi być naprawdę uciążliwe i problematyczne. Świeżo umyte okna nagle, w promieniach słońca odbijają się doskonale widoczne smugi. Znasz to? Jeśli tak, to koniecznie wypróbuj nasze sposoby na czyste okna bez smug!

Najpopularniejsze sposoby na mycie okien

Jednym z najczęściej wymienianych sposobów na mycie okien, jest wykorzystanie specjalnego płynu do szyb oraz ściereczki. Rozwiązanie to nie jest błędem, jednak wymaga sprawnej ręki, szybkości i stosowania się do kilku zasad. Taki płyn często zastępowany jest również płynem do naczyń rozpuszczonym w wodzie, jednak aby przy użyciu tego środka nie zostawiać smug, również musimy wykazać się szybkością i dokładnością. Istnieje wiele łatwiejszych i bardziej ekologicznych rozwiązań. Jak czyścić okna? Coraz większą popularność zyskuje mycie okien roztworem z wody i octu. Jest to bardzo naturalny i doskonały sposób na okna bez smug. Nie musimy też martwić się o brzydki zapach, ponieważ ulatuje on naprawdę błyskawicznie. Jeśli jednak przeszkadza nam silny aromat octu, równie świetnie sprawdzi się roztwór wody z dodatkiem soku z cytryny. Aby osiągnąć najlepsze efekty, warto wykorzystać do polerowania miękką ściereczkę z mikrofibry lub bawełny.

Pozbycie się trudnego brudu? Nic trudnego!

Jeśli Twoje okna są naprawdę mocno zabrudzone i wiesz, że żaden z wymienionych wyżej sposobów sobie z nimi nie poradzi, możesz wykorzystać kolejny, sprytny sposób. Wystarczy dokładnie posmarować szyby olejem, np. lnianym, który rozpuści klejący się i bardzo trudny do usunięcia brud. Aby zmyć tłuszcz, wystarczy po kilku minutach wykorzystać do mycia płyn do szyb z alkoholem, bądź roztwór wody i kilku kropel płynu do naczyń. Możesz później nadać szybom dodatkowego blasku, przecierając je wodą z octem, bądź sokiem z cytryny, jednak nie jest to koniecznością. W ten prosty sposób pozbędziemy się trudnych zabrudzeń i zyskamy czyste, lśniące okna.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Aby osiągnąć naprawdę czyste okna bez smug, warto pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze, nigdy nie myjemy szyb w ostrym słońcu. Temperatura spowoduje bardzo szybkie zasychanie płynu i tworzenie się ciężkich do usunięcia, nieestetycznych śladów. Najlepszą porą jest mycie okien wczesnym rankiem, bądź w pochmurny dzień. Ponadto, warto zwrócić uwagę na to, jakich narzędzi do mycia używamy. Do mycia doskonale sprawdzi się wspomniana już miękka ściereczka, natomiast do wycierania szyb do sucha – uniwersalne ręczniki papierowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *