Jak przebiega proces budowy domu jednorodzinnego?

Budowa domu jednorodzinnego wiąże się z koniecznością dopełnienia wielu formalności. Pozwolenie na budowę jest dokumentem oczekiwanym przez każdego inwestora, ale najpierw należy załatwić podłączenie wody, gazu czy prądu. Wszystko to trwa kilka miesięcy, a w tym czasie warto szukać sprawdzonej ekipy budowlanej, która zadba o to, by budowa naszego domu przebiegała zgodnie z planem.

Roboty ziemne i prace przy fundamentach

Prace ziemne są jednym z najmniej spektakularnych elementów budowy domu jednorodzinnego. Pozwalają one jednak na wykonanie stabilnej i trwałej podstawy, jaką jest fundament. Praca przy ich wykonywaniu nie powinna trwać dłużej niż 2-3 tygodnie. Pierwszym etapem jest wylanie ławy fundamentowej, następnie buduje lub wylewa się z betonu ścianki fundamentowe. Całość kończy zbrojony wieniec, który ma zapewnić równomierne przenoszenie obciążenia na głębsze części fundamentu. Całość prac można wykonać we własnym zakresie, ale zdecydowanie lepiej, gdy takie roboty wykonują specjalistyczne firmy budowlane Szczecin jest miastem, gdzie bez trudu znaleźć można fachowców do budowy i izolacji fundamentów domów jednorodzinnych.

Wznoszenie ścian i stropu

Budowa ścian pozwala inwestorom dostrzec zarys budynku i jest etapem niezwykle przyjemnym. Całość prac trwa przeważnie tylko kilka dni i umożliwia pierwsze wejście do własnego domu. Kolejnym etapem jest budowa stropu. Stanowić on będzie sufit, ale jednocześnie podłogę dla wyższych kondygnacji. Przy konstrukcji wykorzystywane są grube pręty stalowe, które w późniejszym czasie zalewane są betonem. Tutaj liczy się doświadczenie i precyzja, pracy tej nie wykona żaden amator, jedynym rozsądnym wyborem są profesjonalne firmy budowlane Śląskie województwo oferuje inwestorom możliwość sporego wyboru. Na rynku nie brakuje bowiem firm zajmujących się zbrojeniem stropów i wznoszeniem ścian nośnych budynków.

Dach kończy stan surowy

Dach to ostatni element pozwalający ostatecznie zamknąć stan surowy budynku. Pełni on bardzo ważną rolę, bo pozwala odgrodzić nasz dom od niekorzystnych warunków atmosferycznych. Ważne jest zarówno odpowiednie wykonanie konstrukcji drewnianej, jak i właściwe położenia pokrycia w postaci blachy lub dachówki. Błędy popełnione na tym etapie są bardzo kosztowne do naprawy. Liczy się więc dobra ekipa ze sporym doświadczeniem. Budowa dachu to praca dla dekarzy i cieśli, których usługi zapewniają firmy budowlane Świętokrzyskie to województwo, gdzie oferowane są tanie usługi dekarskie na najwyższym poziomie. Warto z nich skorzystać, by w końcu zamknąć stan surowy budowanego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *